İşletme ve finans okumanın merkezi Amerika ve Kanada!

Finans ve İşletme okumak isteyen Türk öğrenciler Amerika ve Kanada’yı tercih ediyor.

Zira alınan prestijli diploma o dalda profesyonelleştiğinizin ve iyi düzeyde İngilizce bildiğinizin kanıtını oluşturur. Ayrıca mezun olan öğrencinin diploması Amerika, Kanada ve İngiltere'nin yanı sıra tüm Avrupa Birliği üyesi ülkelerde de tanınıyor.

Lise diplomanızla istediğiniz bölüme yerleşebilirsiniz!

Lisede hangi bölümden mezun olduğunuza bakılmaksızın sadece bir lise diploması ile Amerika ve Kanada üniversitelerinde istediğiniz bölüme kayıt yaptırabiliyorsunuz. Üniversite sınavlarına girip girmemeniz veya meslek lisesi mezunu olmanız istediğiniz bölüme kayıt yaptırmanıza engel teşkil etmiyor. Üstelik hem Amerika'da hem de Kanada'da üniversitelerin hemen hepsi YÖK tarafından tanınıyor.

İşletme ve Finans okumak için neden Amerika ve Kanada tercih ediliyor?

Amerika ve Kanada'da bir üniversiteden mezun olmak; sağladığı iyi eğitim, yurtdışı tecrübesi, kazandırdığı kültürel birikim ve toplum tarafından kabul gören prestijli bir diploma kişiye sosyal statü açısından çok şey kazandırır. Amerika ve Kanada'dan mezun olan öğrenci, 4 yılın sonunda elde ettiği prestijli bir diploma, çok iyi derecede en az bir yabancı dil, 1 yıllık iş tecrübesi gibi özellikleri sayesinde iyi işlere kabul edilerek, iş hayatında kolay yükselerek daha iyi pozisyonlara gelir ve çok daha yüksek bir gelir düzeyine sahip olur.

Mezun olduğunuzda çok iyi derecede İngilizceniz ile ülkenin lider şirketlerinde çalışabilirsiniz!

Türkiye'de İngilizce eğitim veren üniversitelerde İngilizcenin gramer ve dil yapısı iyi öğrenilse de pratik yapma olanağı yoktur ya da çok kısıtlıdır. Amerika ya da Kanada'da yaşıyor ve eğitim alıyor olmanın doğal bir getirisi olarak İngilizcenizi ileri seviyelere getirebilirsiniz. Yabancı öğrenciler ve öğretim görevlileriyle sürekli iletişimde olduğunuzdan İngilizcenizi bol bol pratik yapma fırsatınız olur.

Her iki ülkede de öğrenim gören üniversite öğrencilerine yasal part-time çalışma izni veriliyor. Mezuniyet sonrası ise Kanada'da lisans veya yüksek lisans mezunu olan her yabancı öğrenciye 3 yıl çalışma ve oturum izni verilirken, Amerika'da ise 1 yıl çalışma ve oturma izni veriliyor. Bu ülkelerin üniversitelerden mezun olan yabancılara verdiği çalışma izni sayesinde ülkenin lider şirketlerinde çalışma fırsatını yakalayarak kariyer yaşantınıza güzel bir başlangıç yapmış olursunuz.

Kanada ve Amerika'da eğitim ve yaşam maliyetleri

Amerika ve Kanada'da üniversitelerin yıllık eğitim ücretleri üniversite türüne, bölge ve eyalatlere göre önemli oranda değişiklik gösterir. Standart bir Kanada üniversitesinde yıllık eğitim ücretinizi 12,000$, yine standart bir Amerikan üniversitesinde yıllık eğitim ücretinizi ortalama 15,000$ olarak düşünülebilirsiniz..

Amerika'da ve Kanada'da aylık konaklama 500$-600$ civarında ve aylık yeme-içme giderleri de ortalama 300$ tutuyor. Ulaşım için de yaklaşık 50$-100$ cebinizden çıkabilir. Diğer olası giderler ise 100$ civarında seyrediyor. Toplam bütün giderler hesaplandığında aylık 1000$ gibi bir yaşam maliyeti ortaya çıkıyor.

Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Amerika ve Kanada Üniversiteleri için danışmanlık hizmetlerini ücretsiz sunuyor. Bu kapsamda bütçe ve hedeflerinize uygun bireysel analiz ve akademik danışmanlık ile uygun ülke, üniversite ve bölüm tespiti yapıyor. Amerika ya da Kanada'da okumaya kesin olarak karar verdiğinizde ise, üniversite başvuru ve kabul süreci yönetimi ve vize başvuru süreci yönetimini sizin için gerçekleştiriyor. Siz yurt dışındayken havaalanında karşılama ve transfer, konaklama bulma ve yerleştirme, şehir ve üniversite oryantasyonu, üniversite kayıt yenileme işlemleri ve diğer resmi başvurularda danışmanlık, acil durum desteği gibi hizmetleri de sunuyor.

Detaylı bilgi için www.armadagrandee.com adresini ziyaret edebilir, 0 212 244 72 82 ve 0 312 419 21 21 no'lu telefon numaralarını arayabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN