Ders zili “hijyen eğitimi” için çalacak!

10 yıldır ilköğretim öğrencileri için kişisel hijyen eğitimleri düzenleyen Selpak Hijyen Ekibi yeniden Anadolu yollarında… Selpak Hijyen Eğitimi, Sinop, Artvin, Amasya, Giresun ve Ordu'daki ilköğretim okullarında 15 Ekim'de başlıyor!

DERS ZİLİ "HİJYEN EĞİTİMİ" İÇİN ÇALACAK!

Selpak Kişisel Hijyen Eğitimi okulların açılmasıyla eğitimlere yeniden başlıyor. İlk durak Karadeniz Bölgesi! Beş şehirde toplam 350 okulda, 12 bin 500 anasınıfı ve 89 bin ilkokul ve beşinci sınıf öğrencisi hijyen eğitimi alacak.

Selpak'ın, çocukları kişisel hijyen hakkında bilgilendirmek, tuvalet kağıdı kullanımının sağlık açısından önemi konusunda bilinçlendirmek ve doğru kişisel hijyen alışkanlıkları edinilmesini sağlamak amacıyla sürdürdüğü, Kişisel Hijyen Eğitimi Projesi 15 Ekim Pazartesi günü Sinop, Artvin, Amasya, Giresun ve Ordu'da başlıyor. İlkokul ve beşinci sınıf öğrencilerinin kişisel hijyen konusunda eğitim aldıkları projenin kapsamına bu yıl anasınıfı ve birinci sınıf öğrencileri ve velileri de dahil edildi.

10 YILDA 6 MİLYONDAN FAZLA ÖĞRENCİ HİJYEN EĞİTİMİ ALDI!

2002 yılında başlayan "Kişisel Hijyen Eğitimi Projesi" 10 yılda, toplam 55 ilde, 7 bin 743 okulda, 6 milyonu aşkın ilköğretim öğrencisine el hijyeninden tuvalet kağıdı kullanımına kadar birçok konuda bilgilendirerek doğru kişisel hijyen alışkanlıkları kazandırdı.

Selpak Kişisel Hijyen Eğitimi Projesi, uluslararası ve ulusal platformda birçok ödüle layık görüldü. 2006 yılında, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Milletlerarası Ticaret Odası ve Galler Prensliği Uluslararası İş Dünyası Liderler Forumu tarafından ortaklaşa verilen "Uluslararası Özel Sektör Ödülü"nün sahibi oldu.

Projenin sahip olduğu diğer ödüller arasında, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği'nin düzenlediği "Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri" kapsamında "2006 Jüri Özel Ödülü" ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın düzenlediği "2006 Geleneksel Tüketici Ödülleri" kapsamında "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülü bulunuyor.

BİZE ULAŞIN