"Dijital Medya Okulu" açılıyor

Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Medya Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen Dijital Medya Okulu açılıyor. Bu yıl ilki düzenlenecek olan Dijital Medya Okulu'nun başlama tarihi 17 Kasım olarak belirlendi. Altı hafta sürecek programda dijital medya profesyonelleri ders verecek.

Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Medya Derneği'nin işbirliği ile hazırlanan Dijital Medya Okulu'nun amacı, medyadaki teknolojik değişimlerin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olmak ve yeni iş fırsatları oluşturmak şeklinde belirlendi.

Profesyonel gazeteciler ile üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencilerine açık olan Dijital Medya Okulu toplam altı hafta sürecek. Dersler Cumartesi günleri saat 10.00 ile 15.00 arasında, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi'nde yapılacak. Katılımcılar sertifikalarını programın son günü olan 22 Aralıkta yapılacak bir tören ile alacaklar.

Deneyimli profesyonellerin eğitmenlik yapacağı programda katılımcılar dijital gazetecilik uygulaması yapma olanağına da sahip olacaklar. Dijital Medya Okulu'na katılım ücreti 450 TL. olarak belirlendi, kontenjan ise 100 kişi ile sınırlı olacak. Programa 14 Kasım'a kadar kayıt yaptırılabilecek. 2 Kasım'a kadar kayıt yaptıranlar yüzde 15'lik ekstra indirimden yararlanabilecek. Programa kayıt yaptırmak isteyenlerin kısa bir özgeçmiş ile programa neden katılmak istediklerini belirten bir ön yazı hazırlamaları ve program ücretini yatırmaları gerekiyor.

SAYISAL GAZETECİLİKTE ÖNEMLİ İSİMLER DERS VERECEK

Teknolojik değişimlerin medyada ne gibi değişikliklere yol açtığını anlatmayı hedefleyen bu programda medya sektörünün önemli isimleri ders verecek. Dijital Medya Okulu'nda konu başlıkları ve eğitmen kadrosu şu şekilde:

Dijital Medyada Tasarımın Önemi - Fevzi Yazıcı (Zaman Gazetesi Görsel Yönetmeni)

Gazeteciler İçin Google Araçları - Aslıhan Ulutaş (Google Türkiye Ürün Pazarlama Müdürü)

Gazeteciler İçin Blog Teknikleri - Ali Arslan (WordPress Türkiye Ekibi, Eğitimci / Yazar)

Bir Haber Sitesinde İş Akışı - Özgür Yici (Sabah.Com.Tr Genel Yayın Yönetmeni)

Viral Video - Enes Erkan (Fakülte İstanbul Ajans Kreatif Direktörü)

Multimedya Habercilik - Devrim Çiçek (Milliyet.Com.Tr Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı)

Uluslararası Medyada Haber Ekonomisi - Çağatay Çulcuoğlu (Anadolu Ajansı Pazarlama Direktörü ve Genel Müdür Danışmanı)

Mobil Uygulamalar - Göze Sencer (Doğuş Yayın Holding Dijital İçerik Geliştirme Danışmanı)

Dijital Medya Uygulamaları - Deniz Ergürel (Medya Derneği Genel Sekreteri, Teknoloji Yazarı)

Yeni Medyanın Yeni İş Modelleri - Ahmet Yeşiltepe (NTVMSNBC Genel Yayın Yönetmeni)

Gazeteciler İçin Sosyal Medya - Erkan Saka (Bilgi Üniversitesi, Akademisyen)

Online Reyting ve Ölçümleme - Mesut Çelik (Haber7.Com Teknoloji Ar-Ge Direktörü)

Eğitim programı konusunda bilgi edinme istekleri ve başvurular "Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi"ne yapılabilecek.

BİZE ULAŞIN