İkinci üniversite isteyenler dikkat!

İkinci üniversite okumak isteyenler için Anadolu Üniversitesinden büyük fırsat. Kayıt işlemler için adayların şu tarihlerde işlemlerini gerçekleştirmesi gerek...

Anadolu Üniversitesi (AÜ) sınavsız - şartsız tüm üniversite öğrencilerine ve mezunlarına ikinci üniversite olanağı sunuyor.Açıköğretim Fakültesi bürolarından gerçekleşen kayıt işlemleri için adayların 16 Ekim tarihinde mesai saati bitimine kadar işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Ayrıca, internet üzerinden yapılan başvurular için son gün ise 19 Ekim.

Anadolu Üniversitesi tarafından üniversite lisans bölümü okuyan ve mezun olan öğrencilere yönelik hazırlanan programda, öğrencilere ikinci bir üniversite imkanı sağlanıyor. Adayların kayıtları, internet başvurusu ve AÖF bürolarına kayıt olmak üzere iki aşamada yapılabiliyor. İnternet üzerinden kayıt yapmak isteyen adaylar, 'http://kayit.anadolu.edu.tr' adresinde bulunan 'İkinci üniversite' linkini tıklayarak başvurularını yapabiliyor. AÖF bürolarından da yapılan başvuru işlemleri için ise adaylar bilgilerini vererek kayıtlarını tamamlıyor.

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile iki veya dört yıllık örgün yükseköğretim bölümlerinde kayıtlı öğrenciler, açıköğretim, iktisat, işletme fakültelerinin bölüm ve programlarının herhangi birine okudukları veya mezun oldukları programlardan/bölümlerden farklı olmak kaydıyla ikinci üniversite kapsamında başvuru yapabiliyor.

İnternet başvuru süreci, son günü 19 Ekim Cuma tarihinde yapılacak olan kayıt işlemlerinin, AÖF bürolarından başvuru işlemlerinin son günü 16 Ekim Çarşamba olarak belirlendi. Öğrencilerin AÖF bürolarında 16 Ekim mesai bitimine kadar kayıt işlemlerini yetiştirmeleri gerekiyor.

BİZE ULAŞIN