Akçakalede çocuklara hafta sonu okul zili çaldı

2012-2013 Eğitim öğretim yılına savaş nedeniyle gidemeyen çocuklara Milli eğitim Bakanı Ömer Dinçerin talimatıyla cumartesi günleri ek ders verilmesi bugün Akçakale’de başladı.

Suriye ordusu ve muhalifler arasındaki çatışmaların psikolojik etkisinden ve Akçakale top mermisinin düşmesinin ardından Akçakale'de örgenciler ders yapamadan okullarda savaş tatili verilmişti.

Yaşanan olayların ardından Akçakale'de incelemelerde bulunmak için ziyarette bulunan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer burada çocukların derslerinden geri kalmalarından ötürü ilk ders yılının sonuna kadar hafta sonu cumartesi günleri okulların açık tutulması yönünde talimat vermiş ve basına açıklamada bulunmuştu. Bugün cumartesi olması nedeniyle Akçakale ilçesi ve merkeze bağlı köylerde ek ders verilmeye başlanıldı.

Hafta sonu okula geride kaldıkları dersleri kurtarmak için geldiklerini söyleyen çocuklar' Akçakale'de savaş vardı Suriye ve muhaliflerin arasında çıkan çatışmadan Akçakale'de okullar kapanmıştı bizde bu nedenle okula gidemedik ve derslerimizden geri kaldık evde oturmak oyun oynamak yerine okula geliyoruz ve derslere giriyoruz dediler.
BİZE ULAŞIN