Akçakale'de cumartesi tatili yok

Şanlıurfa Akçakele'de telafi amaçlı cumartesi günü eğitim yapılıyor.

2012-2013 eğitim-öğretim yılına Suriye'deki çatışmaların etkisi nedeniyle geç başlayan Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki çocuklara, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in talimatıyla cumartesi günleri ek ders verilmesine bugün başlandı.

İLK DERS YILI SONLANANA KADAR CUMARTESİ OKULLAR AÇIK

Suriye ordusu ve muhalifler arasındaki çatışmaların psikolojik etkisinden ve ilçeye top mermisinin düşmesinin ardından Akçakale'de öğrenciler ders yapamadan okullarda savaş tatili verilmişti. Yaşanan olayların ardından Akçakale'ye incelemelerde bulunmak için ziyarette bulunan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, burada çocukların derslerinden geri kalmalarından ötürü ilk ders yılının sonuna kadar hafta sonu cumartesi günleri okulların açık tutulması yönünde talimat vermiş, basına açıklamada bulunmuştu.

EK DERSE BAŞLANDI

Bu Cumartesi'nden itibaren Akçakale ilçesi ve merkeze bağlı köylerde ek ders verilmesine başlandı. Akçakaleli öğrenciler, "Suriye'deki çatışmalar nedeniyle okullar kapanmıştı. Biz de bu nedenle okula gidemedik ve derslerimizden geri kaldık. Evde oturmak ve oyun oynamak yerine okula geliyor derslere giriyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN