KPSS cevap anahtarları erişime açıldı

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim ve önlisans cevap kağıtları ile soru kitapçıkları ÖSYM'nin internet sitesinden erişime açıldı.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, 22 Eylül 2012 ve 23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılan 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavlarına ait soru kitapçıkları ve cevap kağıtlarının görüntüleri ile cevap anahtarları, adayların kendi soru kitapçıkları ile cevap kağıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla erişime açıldı.

Adaylar kendi cevap kağıtlarının görüntüsünü, ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebilecek. Ayrıca sınavda kendi cevap kağıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ile erişebilecek.

Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebilecek.

Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımayacak. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınacak.

759 ADAYIN SINAVI GEÇERSİZ SAYILDI

ÖSYM'nin internet sitesinde sınava ilişkin yer alan bilgilere göre, KPSS'ye önlisans düzeyinde 743 bin 571 aday başvurdu. Sınava 695 bin 175 aday girerken 48 bin 396 aday ise sınava girmedi. Sınava giren adaylardan 230'unun sınavı geçersiz sayıldı.

Ortaöğretim düzeyinde ise sınava 2 milyon 045 bin 964 aday başvurdu. Bu adaylardan 1 milyon 877 bin 684'ü sınava girerken, 168 bin 280 aday ise sınava girmedi. 529 adayın ise sınavı geçersiz sayıldı.

BİZE ULAŞIN