TEV İfakat Yavuz İlk ve Orta Öğretim Okulu’nda zil çaldı

1700 öğrenci TEV tarafından yaptırılan 21 derslikli yeni ve sağlam okuluna kavuştu.

Türk Eğitim Vakfı, 45 yıldır eğitim için sürdürdüğü kesintisiz çalışmalarına, 1 yıl önce yaşanan deprem felaketi ile sarsılan Van'ın yaralarını sarmak için yaptığı yeni ve çok anlamlı bir proje ile devam ediyor.

45 yıllık meslek hayatı boyunca biriktirdiği 1 milyon TL'yi TEV'e bağışlayan emekli Hemşire İfakat Yavuz'un okul arzusu, depremle yıkılan Vanlı çocuklar için yeni bir eğitim yuvasına dönüştü. TEV, Van'da İfakat Yavuz adına 21 derslikli bir ilk ve orta öğretim okulu inşa etti. TEV- İfakat Yavuz İlk ve Orta Öğretim Okulu'nun zili bu kez İfakat Hemşire ve çocukları birbirine kavuşturdu.

İfakat Yavuz İlk ve Orta Öğretim Okulu Resmi Açılışı, 22 Kasım 2012'de Van Valisi Münir Karaloğlu, TEV Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş, TEV Genel Müdürü Yıldız Günay ve TEV Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal ile İfakat Hemşire, öğrenciler ve öğretmenlerinin katıldıkları törenle gerçekleştirildi.

İfakat yavuz çocuklara resim kalemi, silgi-defter gibi kırtasiye malzemeleri dağıttı. İfakat Yavuz sınıfları gezerek çocuklara sarıldı, onlara hediyeler dağıttı. İfakat Yavuz kız öğrencilerle konuştu, okuyup meslek sahibi olmalarını öğütledi.

BİZE ULAŞIN