Bursa'da ücretsiz sınav izdihamı

Bursa'da özel bir dershanenin düzenlediği ücretsiz seviye belirleme sınavına kayıt yaptırmadan girmek isteyen veliler izdiham oluşturdu.

Merkez Yıldırım ilçesindeki 3. ve 4. sınıflara yönelik Ankara Yolu üzerindeki özel bir dershanenin düzenlediği seviye belirleme sınavı yoğun ilgi gördü. Daha önceden kendilerine verilen kayıt formunu dolduran öğrencilerin sınava alacak olan dershane, sonradan duyan velilerin de sınava kayıt yaptırmadan gelmesi sebebiyle mağdur oldu.

250 kişilik sınava 450'ye yakın talep olunca dershane önünde izdiham oluştu. Önceden yapılan planlamaya rağmen sınav saatine kısa bir süre kala kontenjanın iki katı öğrencinin gelmesi dershane yetkililerini de mağdur etti. Plansız bir şekilde sınavın düzenlendiğini öne süren veliler, duruma tepki gösterdi. Bazı veliler bebekleriyle birlikte dershane önünde sınav saatini bekledi.

Dershane Müdürü Murat Polat ise mağduriyetin kendilerinden kaynaklanmadığını belirterek, 'Biz 250 öğrenciye yönelik bu sınavı yapacaktık. Gerçekten yoğun bir talep oldu. Biz de dershane olarak mağdur olduk. Kayıtlı kayıtsız herkes dershaneye hücum edince böyle bir durum ortaya çıktı. Ama sonradan duyan veliler de öğrencilerini buraya kayıt yaptırmadan getirince sıkıntıya düştük. Burada aslında bizim mağduriyetimiz var. Ama biz kimseyi geri çevirmeyeceğiz. 250 ve 200 kişilik ayrı gruplar halinde öğrencileri sınava tabi tutacağız' dedi. Öğrenciler ise velileriyle birlikte dershane dışında bekledikten sonra sınava alındı.

BİZE ULAŞIN