Anadolu'ya kitapla açılacak

Bilfen, 160 yardımcı kaynak kitapla yayıncılığa iddialı girdi. Yeni eğitim sistemine göre hazırlanan kitaplar, 250'ye yakın bayiyle Türkiye'nin dört bir yanına dağıtılacak

Çeyrek asra yaklaşan eğitim yolculuğuna 8 ilköğretim okulu, 5 lise ve 19 anaokuluyla devam eden Bilfen, yayıncılık sektörüne iddialı girdi. Türkiye'deki 400 milyon TL'lik yayıncılık pastasından pay almayı amaçlayan şirket, 4+4+4 eğitim sistemine uygun 160 çeşit yardımcı kaynak kitap hazırladı. Bilfen Okulları'nın eğitim kadrosu tarafından tasarlanan kitaplar, Türkiye'nin dört bir yanında 250'ye yakın bayiyle dağıtılıyor. Bilfen Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Öztürk, bilgi birikimlerini Türkiye'ye yaymak için yayıncılık işine girdiklerini söyledi. Öztürk, "Artık Bilfen'in başarısında katkısı olan yayınlarımız Türkiye'nin her tarafına ulaşacak. Okulumuzla gidemediğimiz yerlere yayınımızla ulaşmış olacağız" dedi. Bilfen Yayıncılık Genel Müdürü Burcu Yağcı ise şirketin kuruluş amacının ülke genelinde eğitim gören öğrencilerin yararlanacağı, onlara artı değerler katabilecek yayınların hazırlanması olduğunu söyledi. Yağcı, yayın projesine başlamadan önce Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde, çeşitli seviye gruplarında bulunan farklı okullarda Ar-Ge çalışması yaptıklarını belirterek, "Tüm yayınlarımız prova baskılarla öğrenciler üzerinde denenerek, gerekli düzeltmeler yapılarak yayınlanıyor. Bizler bu kitapları ev öğretmenleri olarak görüyoruz."

500 ÇEŞİT VAR
Şirketin hedefi beş yıllık süreçte yaklaşık 500 çeşitten oluşan bir yayın portfolyosu oluşturmak. Yağcı, "İnteraktif ortamda yayınların hizmete sunulmasıyla projemizi kısa sürede hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Esas olan nokta, yayınlanan kitapların en üst düzeyde fayda sağlamasıdır" diye konuştu.


BİZE ULAŞIN