ÖSYM uzman yardımcısı alacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 36 uzman yardımcısı alacak.

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamalı olacak.

Yazılı sınav 29 Aralık Cumartesi günü Ankara'da yapılacak. Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı adres ve sınav saatleri, ''www.osym.gov.tr'' internet sayfasında yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecek.

Adaylar için ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecek.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI

Müracaat şartlarını taşıyan adaylar başvuru süresi içerisinde 2011 veya 2012 yılı KPSS lisans puanları esas alınmak suretiyle en yüksek puandan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacak. En yüksek puan alan adaydan başlanarak ilan edilen kadro sayısının 10 katı kadar aday yazılı sınava davet edilecek.

Başvuracak adayların yurt içinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki belirtilen bölümlerden birini veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmaları ve 2011 veya 2012 yıllarında yapılan KPSS lisans puan türlerine göre en az birinden asgari 75 puana sahip olmaları gerekiyor.

Kurumdan görev talebinde bulunacaklar, ilanın Resmi Gazete'de yayımladığı tarihten başlamak üzere 12 Aralık tarihine kadar, Başkanlığın ''personelalim.osym.gov.tr'' internet adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak internet ortamında müracaat edebilecek.

BİZE ULAŞIN