Daikin'den yeni mezunlara iş fırsatı

Bu yıl üniversiteden mezun olacak gençler dikkat! Daikin’den uluslararası kariyer imkanı sizi bekliyor.

Dünyanın klima uzmanı Daikin, bu yıl üniversiteden mezun olan gençler arasından seçilecek iki genç yönetici adayına, 1 yıl boyunca Daikin Avrupa'da; iki kişiye de Daikin Türkiye'de, hem eğitim hem iş imkanı sunuyor.

160 ülkede faaliyet gösteren Daikin'in, uluslararası arenada sahip olduğu güç, Türkiye'nin geleceğini temsil eden gençler için, benzersiz bir kariyer fırsatına dönüşüyor.

Bu yıl üniversiteden mezun olan gençler arasından, Globalcv İK uzmanlarının ön görüşme gerçekleştirerek elemeye tabi tutacağı iki genç yönetici adayı, 1 yıl boyunca Daikin Avrupa'da; iki kişi de Daikin Türkiye'de, hem eğitim hem çalışma imkanına sahip olacak.

Avrupa'da Kariyer Yolculuğu

Daikin, bu yıl ikincisi düzenlenen "Daikin Global Trainee 2013" projesi ile geleceğin yöneticisi olmayı hedefleyen gençlere, Avrupa'da kariyer imkanı sunuyor. "Daikin Global Trainee" kapsamında, üniversitelerin İşletme ve Mühendislik bölümlerinden bu yıl (2013) mezun olan gençler, Daikin'in Avrupa'daki merkezlerinden birinde işe başlayarak ülke sınırlarına bağlı kalmadan, kendini geliştirme ve uluslararası tecrübeye sahip olma fırsatı yakalıyor.

Adayların başvuru sırasında doldurdukları formlar üzerinden, Globalcv İK uzmanlarının yapacağı ilk değerlendirme sonucunda, 12 aday finale kalmaya hak kazanacak. Jüri tarafından mülakata tabi tutulacak bu 12 finalist arasından seçilecek 4 başarılı gencin, Daikin kariyer yolculuğu başlayacak.

İki kişi, 5 Temmuz 2013 tarihi itibarıyla Daikin Avrupa'nın merkezi Belçika'da üç farklı departmanda üçer ay hem eğitim görüp hem de çalıştıktan sonra, Daikin Avrupa'ya bağlı farklı ülkelerde çalışma imkanına sahip olacak. Diğer iki genç de Daikin Türkiye'de çalışma hayatına başlayacak.

Seçim sürecinde adayların; eğitim geçmişi, İngilizce düzeyi, kendini ifade edebilme yeteneği, liderlik ve girişimcilik özelliği, geleceğe yönelik hedefleri ve bunu sergileme kabiliyeti ile; sivil toplum kuruluşlarında görev alma becerisi ve hobileri dikkate alınacak.

Geçen yıl, "Daikin Global Trainee" kazananların yorumları ise şöyle;

Gülnur Durak
Daikin Europe-Supply Planning, Sales Planning, Strategic Planning)
"Daikin'deki trainee programının bana en büyük katkısı, farklı bölümleri tanımam ve farklı profillerden insanlarla çalışabilmem..."

M. Mehdi Taşyüz
(Daikin Turkey-Sales Consulting Dept.)
"...Global trainee programı çok farklı ve güzel bir deneyim. Program sayesinde büyük bir firmanın bir parçası oldum. Kısa sürede şirket yapısına adapte olarak, başarılı işler ortaya koydum. Programın bana en büyük katkıları, sektör ile ilgili dünyadaki gelişmeleri anlık olarak takip edebilmek ve Daikin bünyesinde uluslararası bir kariyer hedefi ortaya koyabilmek..."

"Daikin Global Trainee" projesine başvurular, 1-24 Mayıs 2013 tarihleri arasında http://www.globalcv.com/globaltrainee ve https://www.facebook.com/globalcv adreslerinden yapılacaktır.

BİZE ULAŞIN