Doğa'dan eğitimde yeni modeller

Doğa Koleji'nin geliştirdiği liseler için MBA programı olan t-MBA, uluslararası arenada geçerlilik kazanan bir eğitim modeli oldu. Kolej, bu eğitim modeliyle uluslararası iki ödüle layık görüldü

Perşembe 30.05.2013
Son Güncelleme: Perşembe 30.05.2013
ABONE OL
Türk eğitim sistemine yeni vizyon ve yeni eğitim modelleri kazandıran Doğa Koleji, yepyeni eğitim modellerini Türkiye ve dünya eğitim sistemine kazandırdı. Doğa Koleji'nin geliştirdiği liseler için MBA programı olan t-MBA, 7 yıldır bütün Doğa Anadolu liselerinde uygulanan, şimdiye kadar yaklaşık 5 bin öğrencinin eğitim gördüğü, uluslararası arenada geçerlilik kazanmış bir eğitim modeli. t-MBA eğitim modeli, bu yıl çok önemli iki ödül kazandı. 5-7 Mart tarihlerinde katıldığı dünyanın önde gelen eğitim kurumlarını Dubai'de buluşturan GESS Show 2013'te "En Başarılı Uluslararası Eğitim Modeli Ödülü"nü, BETT Show 2013'te de Doğa Koleji olarak "En İnovatif Okul" ödülünü kazandı.

OXFORD'LA İŞBİRLİĞİ
t-MBA, Fransa'dan İsviçre'ye, Polonya'dan Portekiz'e Kıbrıs'tan, Rusya Federasyonu'na, Türkmenistan'dan ABD'ye, İngiltere'ye dünyada bir çok ülkenin telif hakkını alarak uyguladığı bir modeline dönüştü. 42 ülkede 500'den fazla kurumsal üyesi var. Kolej, Pearson Grup ile yaptığı işbirliği ile bu modeli üniversitelere tanıtacak. Doğa Koleji, Oxford UP arasında devam eden işbirliği çerçevesinde Oxford'u Türkiye'ye getirerek öğrencileri, öğretmenleri benzeri olmayan bir içerikle buluşturmayı da başardı. Bunun ilk örneği, Kurtköy Doğa Koleji'nde uygulandı ve İngilizce eğitimi yeniden tanımlandı. DOQS konseptli okullarda dil laboratuvarları, ileri teknoloji imkanları, apple laboratuvarları, dijital kütüphane, Oxford Street gibi alanlar öğrencilerin İngilizceyi sürekli deneyimleyerek öğrenmelerini sağlıyor. Ayrıca mentorluk, eğitimci eğitimleri, yurtdışı eğitim danışmalığı, yurtdışı kampusu gibi ayrıcalıklı eğitim araçları sunuluyor.