Fatih Koleji geleneği bozmadı

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları'nda elde ettiği başarılarla adını duyuran Fatih Koleji, mayıs ayında da öğrencileriyle başarılı sonuçlar almayı başardı

Perşembe 30.05.2013
Son Güncelleme: Perşembe 30.05.2013
ABONE OL
Adını olimpiyatlardaki başarılarıyla duyuran Fatih Koleji, TÜBİTAK Olimpiyatları'nda da Türkiye'de 1. aşamayı geçen öğrenci sayısı en yüksek okul olarak, başarılarına bir yenisini daha ekledi ve bu seneye de damgasını vurdu. TÜBİTAK tarafından Mayıs ayında yapılan sınavların sonucunda Kimya'dan 13, Fizik'den 4, biyoloji'den 6, Matematik'ten 10, bilgisayar'dan 12, ilköğretim Matematik'ten 10 olmak üzere toplam 55 öğrenci birinci aşamayı aştı. ayrıca sosyoloji, coğrafya ve kimya branşlarında teşvik ödülü, bilgisayar branşından üçüncülük ödülü alındı. TÜBİTAK bilim Olimpiyatları'nın ikinci aşaması aralık ayında yapılacak.

ÇİFT DİLLİ EĞİTİM UYGULAMASI
Yabancı dilin en iyi şekilde öğrenilmesi için en uygun ortamın oluşturulduğu Fatih Koleji anaokullarında, öğrencilere eğitimde yüksek kalite imkanı veriliyor. bu programı bitiren öğrencilere Fatih Koleji ilköğretim Okulları'nda ikinci dil eğitimine devam etme imkanı da sunuluyor. bilingual programı ile Fatih Koleji Okul Öncesi eğitiminde haftalık 10 saat ingilizce dersine ilave olarak, 5 saat ingilizce etkinlik dersi olmak üzere toplamda 15 saat ingilizce dersi uyguluyor. ingilizce derslerinin tamamının yabancı hocalar ile verildiği Fatih Koleji, zengin yabancı dil öğretimi materyalleriyle çocukların yaş seviyelerine uygun, eğlenerek öğrenmeye yönelik eğitim veriyor. ikinci dil eğitimi anaokulu programına paralel hazırlanmış olup, birbirlerini destekleyecek şekilde uygulanıyor.