İngilizce eğitiminde Işık Okulları farkı

FMV Erenköy Işık Lisesi ve British Council gerçekleştirdikleri ortak proje ile Afrika ülkelerindeki öğrencilerin İngilizce öğrenmelerine destek amacıyla, İngilizce derslerinin ses kaydını yapıp, gönderdi.

Perşembe 30.05.2013
Son Güncelleme: Perşembe 30.05.2013
ABONE OL
127 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Işık Okulları'nda 55 kişilik bir yabancı öğretmen kadrosu bulunuyor. bu öğretmenler, anaokulundan lise son sınıfa kadar tüm sınıflarda ingilizce derslerinin belli bir bölümünü veriyor. Söz konusu derslerin dilbilgisi ağırlığı Türk öğretmenlerle; konuşma, anlama gibi bölümleri yabancı öğretmenlerce işleniyor. bu yıl içinde de farklı ülkelerden seçtiği okullarla, ingilizce öğretmenlerinin hem materyal, hem kaynak bulmakta zorlandığı üçüncü dünya ülkelerine "Teaching English Radio" adlı uluslararası projesiyle özel bir ingilizce eğitimi götüren british Council, 127 yıllık köklü geçmişi ve yabancı dil eğitimine verdiği önem nedeniyle FMV Işık Okulları'yla çalışmayı seçerek, okulla birlikte bir proje gerçekleştirdi. imkânları kısıtlı ingilizce öğretmenlerine yönelik olarak geliştirilen "Teaching English Radio", 2009'dan bu yana kullanılan özel bir eğitim yayını. Dünyanın farklı ülkelerinden öğretmenlerin katkılarıyla 40'ı aşkın ülkedeki radyo istasyonlarında yayınlanan program, Nepal'den afganistan'a, Özbekistan'dan Libya'ya milyonlarca öğretmene ulaşmış bir radyo yayını özelliğini taşıyor. bu kez afrika'daki okullara kaynak sağlamak amacıyla, Türkiye'den FMV Erenköy Işık Lisesi'yle çalışan british Council, lisenin farklı seviyelerdeki üç ayrı sınıfında, ingilizce dersleri ses kaydına alındı. afrika ülkelerindeki öğrencilerin ingilizce öğrenmesine destek amaçlı kullanılacak bu ders kayıtları ve FMV Erenköy Işık Lisesi ingilizce öğretmenleriyle yapılan röportajlar, bbC tarafından hazırlanan diğer serilere eklenerek, profesyonel sunumlar yardımıyla yayına alınacak.

YURTDIŞI ETKİNLİKLERİ
Okulların sadece öğretim mekanı olmayıp aynı zamanda eğitim mekanları olduğu düşüncesini benimseyen FMV Işık Okulları, öğrenci ve öğretmenlerine yönelik yoğun etkinlik programları düzenliyor. Ders yılı içinde öğretmenler ve öğrenciler çok sayıda bilim, edebiyat, sanat etkinliği ile ülkemizin konularında marka olmuş kimlikleri ile tanışma fırsatı buluyor. ayrıca birçok yurt dışı etkinliğine, konferanslara katılan Işık Okulları öğretmen ve yönetici kadrosu, eğitimde yurt dışındaki gelişmeleri çok yakından takip edebiliyor. Yurt dışında bilimsel yarışma ve toplantılara, ab destekli projelere, almanya, Danimarka, işveç'te bulunan kardeş okullarına, öğrencilere yönelik değişik kültür turlarına, Ib çalıştaylarına, MUN (Model United Nations) etkinliklerine her yıl yüzlerce öğrenci ve öğretmen gönderiliyor.