Okan'dan tıp açılımı

Okan Üniversitesi tıp ve diş hekimliği fakültesi kurmak için harekete geçti. Üniversite, güçlü Ar-Ge merkeziyle de önemli projelere imza atıyor.

Ar-Ge çalışmalarıyla ön plana çıkan Okan Üniversitesi, tıp ve diş hekimliği fakültesi kurmak için kolları sıvadı. Üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan, bu kararı Türkiye'nin sağlık alanında yaptığı yatırımlara paralel olarak verdiklerini söyledi. Okan, "Yeni bölüm ve programlarla dünya standartlarında sağlıkçılar yetiştireceğiz" dedi.

İŞ FIRSATI SAĞLIYOR
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile tıp alanında faaliyet gösteren Okan Üniversitesi, sektörün ihtiyacı olan nitelikli sağlıkçıların yetiştirilmesine katkı veriyor. Bekir Okan, gerçekleştirdikleri sektörel işbirlikleri sayesinde öğrencilere iş fırsatı da yarattıklarını açıkladı. Okan, şöyle konuştu: "Açtığımız programlarda eğitim gören öğrencilerimiz iş bulma kaygısı yaşamıyor. Bu programlar arasında, anestezi, diyaliz, ilk ve acil yardım, odyometri, optisyenlik, ortopedik ortez ve protez gibi bölümler yer alıyor." Üniversitenin Ar-Ge merkezi dünyaca kabul gören projelere imza atıyor. Türkiye'nin ilk sürücüsüz araç projesi OKANOM'u geliştiren üniversite, bu yıl Türkiye'nin en büyük gastronomi uygulama mutfağı olan O'Mutfak'ı da hayata geçirdi.

2023 HEDEFİ İLK 2'YE GİRMEK

Rus Kültür Merkezi'nin ardından Konfüçyüs Enstitüsü ve Mevlana Akademisi'ni kuran üniversite farklı kültürleri bir araya getirdi. Bekir Okan, "Türkiye giderek gelişiyor. Okan Üniversitesi olarak 2023'te Türkiye'deki iki vakıf üniversitelerinden biri olmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN