Şırnaklı öğrencilerin İstanbul turu

Çekmeköy Kaymakamlığı ve Çekmeköy Belediyesi iş birliği ile hazırlanan Şırnak’tan Çanakkale’ye Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Çekmeköy’e getirilen öğrenciler, İstanbul’u adım adım gezdiler.

Çekmeköy Kaymakamlığı ve Çekmeköy Belediyesi iş birliği ile hazırlanan Şırnak'tan Çanakkale'ye Gönül Köprüsü Projesi kapsamında İstanbul'a gelen Şırnak Uludere Uzunköprü Lisesi öğrencileri bir hafta sürecek program kapsamında ilk olarak İstanbul'u gezdiler. Terörle mücadelede şehit ve gazi olanların çocukları ve başarılı öğrencilerden oluşan gruba öğretmenleri de eşlik etti.

Çekmeköy'deki sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği projede öğrenciler; Panorama 1453 Müzesi, Minyatürk, Koç Müzesi, Eyüp Sultan, Galata Kulesi, Beylerbeyi Sarayı, Otağ Tepe, Hz. Yuşa Tepesi, Sultanahmet Camii, Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı, Kapalı Çarşı,Kızkulesi, Marmaray, Harbiye Müzesi gibi İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerini gezdiler.

İstanbul'un güzelliğinden çok etkilendiklerini belirten öğrenciler, "Bu gezi bize dünyanın Şırnak'tan ibaret olmadığını anlattı. Daha çok çalışmamız, mutlaka üniversite kazanmamız gerektiğini gösterdi. Cesaret verdi. Bu imkanı bize veren tüm büyüklerimize teşekkür ederiz." dediler.

Pazar akşamı Çanakkale'ye uğurlanacak öğrenciler, 14 Mart Pazartesi gününü Çanakkale şehitliğinde geçirecekler.
BİZE ULAŞIN