Okan bilime odaklandı

Okan Koleji, teorik eğitimin yanı sıra öğrencilerini bilime de yönlendiriyor. Bu yıl düzenlenen bilim şenliğinde öğrencilerin hazırladığı 86 proje ve deney sergilendi

Okan Üniversitesi'nin Tuzla Kampusu'nda yer alan Okan Koleji, öğrencilerine teorik eğitimin yanı sıra bilimsel süreç becerilerini kazandırmayı da hedefliyor. Bu kapsamda Okan Koleji tarafından bu yıl düzenlenen Bilim Şenliği'nde öğrencilerin hazırladığı 86 proje ve deney sergilendi. Kolejin Kurucu Temsilcisi Işıl Okan Gülen, sadece akademik başarıyla yetinmediklerini söyledi.

3D DESTEKLİ EĞİTİM VERİLİYOR

15'inci kuruluş yıldönümünü kutlayan Okan Üniversitesi'nin tecrübe ve bilgi birikiminin kendileri için itici güç olduğunu belirten Gülen, şöyle konuştu: "Okan Koleji'nde anadili İngilizce olan yabancı öğretmenlerin de yer aldığı güçlü bir eğitim kadromuz var. Kolejimizde yepyeni ve benzersiz bir uygulamaya imza atarak, stereoscopic 3D teknolojisi ile 580 eğitim modülünden oluşan fizik, kimya, biyoloji ve matematik derslerini İngilizce olarak işlemekteyiz." Işıl Okan Gülen, İngiltere merkezli eğitim kuruluşu Pearson'ın eğitimde mükemmellik adı verilen "Education-Excellence Uluslararası Programı"nı da (Edexcel PQI) başlattıklarını söyledi. Gülen, "Türkiye'de ilk kez Özel Okan Lisesi'nde uygulanmaya başlanan Edexcel PQI kapsamındaki ders programları ve sınavlar, İngilizce olarak yapılıyor. Bu programlar, İngiltere'nin Ortak Yeterlilik Konseyi tarafından da onaylı" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN