Okullara yarın tatil mi? İşte il il kar tatili

Okullara yarın tatil mi? İşte il il kar tatili

Okullar yarın İstanbul, Ankara, Eskişehir, Tekirdağ, Bursa ve Kütahya, Sakarya, Manisa, Bilecik, Düzce, Balıkesir ve Bursa'da tatil mi? İşte tatil kararı alan iller. Birçok öğrenci İstanbul’da okullar tatil edildi mi, Ankara’da okul tatili oldu mu, İzmir’de okul tatil edilecek mi sorularının cevabını arıyor. İşte tüm yurtta tatil edilen okulların il ve ilçe olarak listesi.

  • Eğitim
  • Salı 06.01.2015 06:47

İstanbul'da okullar tatil mi? Yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil olup olmayacağı merak konusuydu. Öğrencilerin merakla cevabını beklediği soruya İstanbul Valiliği'nden yanıt geldi. Bugün (Salı) İstanbul'da okullar tatil edildi. İstanbul'da okulların tatil edilmesi öğrencileri sevindirdi.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ İÇİN TIKLAYIN!

TATİLİN UZATILDIĞI İLLER- TIKLAYIN

BUGÜN VE YARIN OKULLAR TATİL Mİ? İŞTE OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İL VE İLÇELER


ÇORUM'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Çorum'da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime verilen ara 1 gün daha uzatıldı.

Çorum Valiliğinden yapılan açıklama da, olumsuz hava şartları ve aşırı kar yağışı nedeniyle, il genelindeki okulların yarın da tatil edildiği, ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personele de yarın idari izin verildiği bildirildi.


ANKARA'NIN BU İLÇELERİNDE OKULLAR TATİL

Ankara Valiliği, Ayaş, Bala, Çamlıdere, Güdül, Haymana ve Polatlı ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 6 Ocak 2015 Salı günü bir gün süre ile ara verildiğini açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, soğuk ve kar yağışlı havanın etkisi altına girmesi ile birlikte Ayaş, Bala, Çamlıdere, Güdül, Haymana ve Polatlı ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 6 Ocak 2015 Salı günü bir gün süre ile ara verildiği belirtilerek kar yağışının merkez ve diğer ilçelerinde, eğitim ve öğretimde aksaklığa yol açacak bir durum oluşturmaması nedeniyle, eğitim ve öğretime devam edildiği bildirildi.

Gün içerisinde alınacak meteorolojik bilgiler doğrultusunda; merkez ve diğer ilçeler ile ilgili olarak gerekli değerlendirmenin yapılacağı kaydedilerek "06-07 Ocak 2015 tarihlerinde hamile ve engelli kamu personelinin idari izinli sayılmaları, Ankara Valiliği'nce uygun görülmüştür"denildi.


KONYA'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ


Konya'da kar yağışı nedeniyle dört ilçe dışındaki tüm ilçeler ve il merkezinde okullar bugün tatil edildi. Konya Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi: "Kar yağışı dolayısıyla Ereğli, Karapınar, Emirgazi ve Halkapınar dışındaki ilçeler ve il merkezinde okullar 1 gün tatil edildi. Tatil olan yerlerde hamileler ve engelliler 1 gün süre ile idari izinli sayılacaklardır."

BALIKESİR'DE KAR TATİLİ


Balıkesir'de kar yağışı sebebiyle il genelindeki bütün okullar bir günlüğüne tatil edildi.

Balıkesir Valiliği'inden yapılan açıklamada, "İl genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle, il merkezi ve tüm ilçelerinde okul öncesi, temel eğitim, orta öğretim kurumları ile yaygın, özel öğretim ve özel eğitim kurumları 6 Ocak Salı günü 1 gün süre ile valiliğimiz tarafından tatil edilmiştir" denildi.

2015 YILI RESMİ TATİL GÜNLERİ TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN

KOCAELİ'DE OKULLAR TATİL

Kocaeli Valiliği, kentte sabah saatlerinden itibaren başlayacak kar yağışının ilerleyen saatlerde yoğun ve etkisini artırarak devam edeceğinin tahmin edildiğini, bu sebeple okulların bugün tatil edildiğini bildirdi.

Tatille ilgili valiliğin açıklaması şöyle: "Meteoroloji yetkililerince, ilimizde sabah saatlerinden itibaren başlayacak kar yağışının ilerleyen saatlerde yoğun ve etkisini arttırarak devam edeceği tahmin edilmektedir. Yoğun kar yağışı ile birlikte mevsim normallerinin altında seyredecek düşük sıcaklıkların araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuzluğa ve mağduriyete yer vermemek amacı ile ana okulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 06.01.2015 Salı günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

İDO'DAN SEFER İPTALLERİ

SAKARYA'DA TAŞIMALI SİSTEM EĞİTİME ARA VERİLDİ

Bu arada Sakarya bölgesinde de etkili olan kar yağışı nedeniyle, Sakarya Valiliği bugün için il genelinde taşımalı sistemle eğitim verilen okulları bir günlüğüne tatil etti.

İZMİR'DE KAR TATİLİ


İzmir kent merkezine de yağan kar, yüksek rakımlı ilçelerde etkili oldu.

Kiraz, Ödemiş, Beydağ, Kemalpaşa ve Tire ilçelerinde taşımalı sistem kapsamında okullara servis araçlarıyla taşınan bazı mahalle ve köylerdeki öğrenciler, yollardaki kar nedeniyle sabah okula gelemedi. Bu ilçelerde ulaşımda sıkıntı yaşanan köy ve mahallelerde eğitime bir gün ara verildi.

ISPARTA'DA EĞİTİME BİR GÜN ARA

Isparta'da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Isparta Valisi Vahdettin Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezi ve ilçelerde anaokulu, ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime bir gün süre ile ara verildiğini bildirdi.

Özkan, kamu kurumlarında çalışan engellilerin de bugün idari izinli sayılacağını kaydetti.

KOÜ'DE DE EĞİTİME ARA VERİLDİ


Ayrıca, Kocaeli Üniversitesinin (KOÜ) internet sitesinden yapılan açıklamada, üniversitede eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, "Meteorolojik uyarılar doğrultusunda, mağduriyete meydan vermemek amacıyla 06 Ocak'ta Kocaeli Üniversitesi'nde eğitime bir gün ara verilecektir" ifadesine yer verildi.

BURSA / KELES'TE EĞİTİME KAR ENGELİ


Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles'te eğitime bir gün ara verildi. Keles Kaymakamlığı tarafından gece saatlerinde yapılan açıklamada "İlçemizde görülen yoğun kar yağışının, köylerdeki mahallelerdeki taşımalı öğrenci hizmetlerinin gerçekleştirilmesinde yaşatacağı muhtemel riskler nedeniyle 05 Ocak Pazartesi günü ilçe genelinde eğitime bir gün ara verilmiştir" denildi.

KÜTAHYA'DA YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE TATİL

Kütahya il merkezinde, yoğun kar yağışı nedeniyle tüm ilk ve orta öğretim okullarından eğitime 1 gün ara verildi. Kütahya Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle 05 Ocak 2015 tarihinde il merkezindeki tüm ilk ve orta öğretim okullarında eğitime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, Kütahya ilinde görev yapan tüm engelli çalışanların da izinli sayılacağı kaydedildi.TUNCELİ'DE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Tunceli'de olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 Ocak'tan itibaren Pülümür, Hozat ve Nazımiye ilçelerinde 2, Ovacık ve Mazgirt ilçelerinde 1 gün eğitime ara verildiği bildirildi.

Tunceli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 6 Ocak'tan itibaren Pülümür, Hozat ve Nazımiye ilçe merkezleri ve köylerindeki tüm okullarda 2, Ovacık ve Mazgirt ilçe merkezleri ve köylerindeki tüm okullarda 1 gün eğitime ara verildiği belirtildi.

Tunceli il merkezi ve Çemişgezek ilçesinde ise taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği kaydedilen açıklamada, merkezde ve Pertek ilçesinde eğitime devam edildiği kaydedildi.

AFYONKARAHİSAR'DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ OKULLARI TATİL ETTİRDİ


Afyonkarahisar il merkezinde ise etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Valilik kararıyla il merkezi ve merkeze bağlı belde ve köylerde yarın eğitime 1 gün süreyle ara verildiği açıklandı.

KASTAMONU'DA KAR YAĞIŞI NEDENİYLE OKULLAR İKİ GÜN TATİL EDİLDİ

Şenpazar ilçesinde kar yağışı nedeniyle köylerdeki ilkokul ve ortaokullarda eğitime iki gün ara verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, dün geceden beri devam eden etkili kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı köylerdeki ilkokul ve ortaokullarda eğitime 06-07 Ocak 2015 tarihlerinde ara verildi.

BİTLİS'TE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Bitlis'teki olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime iki gün ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, il merkezi ile bağlı köylerde okulların salı ve çarşamba günleri tatil edildiği belirtildi.

Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime ara verildiği kaydedilen açıklamada, ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının kaymakamlıklar tarafından alınacağı ifade edildi.

BİNGÖL

Bingöl'de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın için bir gün ara verildi.
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitesinden, 'Acil kar tatili duyurusu' başlığını taşıyan açıklama yaptı. Açıkamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle 06.01.2015 tarihinde ilimiz merkez ilçeye bağlı tüm ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bir gün tatil edilmiştir" denildi.

MALATYA

Arapgir ve Arguvan ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. Malatya Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Arapgir ve Arguvan ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 06 Ocak Salı ara verilmesi kararlaştırıldı. Arapgir'de yatılı bölge okullarının tatil edilmediği öğrenildi.

UŞAK

Uşak Valiliği; soğuk hava ve beklenen kar yağışı nedeniyle kent genelinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulların yarın (salı) tatil edildiğini duyurdu. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelinde idari izinli olduğu açıklandı.

Valilik Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamanda; "Uşak Meteoroloji Müdürlüğü'nün hava tahmin raporlarında bildirilen mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler ışığında öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm yaygın ve örgün eğitim kurumlarının 6 Ocak Salı günü bir gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir. Ayrıca Valiliğimizce il geneli ve ilçelerimiz dahil olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelinde bir gün süre ile idari izinli sayılması kararlaştırılmıştır" denildi. Uşak Valisi Seddar Yavuz, soğuk hava ve kar tatilini Twitter ve facebook adreslerinden de duyurdu.

ORDU

Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.
İl Mili Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bölgede devam edem kar yağışı sonucu Gölköy, Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinin tamamında, Kabadüz ilçesinin Yokuşdibi ve Derinçay, İkizce ilçesinin Özpınar, Devecik, Yoğunoluk, Kaynartaş, Şenbolluk mahallelerinde, Çaybaşı ilçesinin merkez hariç tüm mahalleleri ile Akkuş ilçesinde Akkuş Yatılı Bölge Ortaokulu hariç merkez ve tüm mahallelerde eğitime 6 Ocak Salı günü ara verildiği belirtildi.

DENİZLİ

Denizli'de akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle ilk, orta ve lise dengi okullar 1 gün tatili edildi.
Denizli'de akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı okulları tatil ettirdi. Yoğun kar yağışından dolayı Sarayköy ilçesi dışında merkez ve tüm ilçelerde okulların tatil edildiği duyuruldu.

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ'NDE KAR TATİLİ


Denizli'de ilk ve orta dereceli okulların ardından kar yağışından dolayı Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) de bir günlüğüne eğitim ve öğretime ara verdi.

PAÜ Rektörlüğü'nden yapılan açıklmada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle 6 Ocak 2015 salı günü ilçeler dahil eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir. Bu tarihteki sınavlar ilan edilecek olan ileri bir tarihte yapılacaktır."

MANİSA

Manisa'nın Kula ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları, 1 gün süreyle tatil edildi.

Kula Hıfzıssıhha Kurulu başkanı Kula kaymakamı Murat Güven ilçe ve bağlı köylerdeki yoğun kar yağışı nedeniyle, ilköğretim okullarında eğitim ve öğretime yarın ara verilmesini kararlaştırdı. Kula ilçesi ve köylerinde, eğitim ve öğretime, 07.01.2015 Çarşamba günü yeniden başlanacak. Bu arada, Kula kent merkezine yılın ilk karı düştü. Kar yağışı nedeniyle sürücülerin dikkatli olmaları istenirken, trafik ekipleri, şehirlerarasında seyreden araçları, zincir takmaları konusunda uyarıyor.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane'de bugün sabah saatlerinden itibaren başlayan ve yer yer etkili olan kar yağışının ardından taşımalı eğitim yapılan okullarda bir günlüğüne eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde taşıma kapsamına alınan resmi ilköğretim, ortaöğretim, özel eğitim okulları ve öğrencisi taşıma ile okula erişen özel eğitim okullarının 6 Ocak Salı günü bir gün süreyle tatil edildiği duyuruldu.

BURDUR

Burdur Valisi Hasan Kürklü, Twitter hesabından, "Yoğun kar yağışı nedeni ile okullar salı günü tatil edilmiştir" açıklamasını yaptı. Burdur merkezde gecenin geç saatlerinde başlayan kar yağışı, il merkezini beyaza bürüdü. Araçları ile il merkezi ve çevreyolundan geçen sürücüler, zaman zaman zor anlar yaşadı. Cumhuriyet Meydanı ve mahalle aralarında gençler, çocuklar ve mahalle sakinleri kar topu oynadı.

SAMSUN

Samsun'un bazı ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Samsun Valiliği, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Vezirköprü, Ayvacık, Canik ve Salıpazarı ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Tekkeköy ilçesindeki Akbaşlar, Yenidoğan, Yeşildere, Gökçedere ve Yazılar ilkokullarında eğitime 2 gün ara verildiği kaydedildi.

DÜZCE

Düzce'nin Kaynaşlı ve Yığılca ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

İlçe Milli Eğitim müdürlüklerinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Kaynaşlı ve Yığılca ilçelerindeki tüm okullarda bugün eğitime ara verildiği belirtildi.

Okullarda eğitimin, hava şartlarının uygun olması durumunda yarın yeniden başlayacağı bildirildi.

ERZURUM

Erzurum'un Aziziye, Palandöken, Yakutiye, Hınıs, Karayazı ve Çat ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda saatteki hızı 80 kilometreyi bulan kuvvetli rüzgar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Erzurum Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, tipi ve kuvvetli rüzgarın hayatı olumsuz etkilediği ifade edildi. Aziziye, Palandöken, Yakutiye, Hınıs, Karayazı ve Çat ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Horasan ve Aşkale ilçelerinde de taşımalı eğitim kapsamındaki okullarla taşıma yapılmayan köylerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildiği kaydedildi.
BİZE ULAŞIN