Kocaeli'de yarın okullar tatil mi? - 09 Ocak 2015

Yurdu saran yoğun kar yağışından dolayı Kocaelin'de 3 gündür tatil olan okullar 09 Ocak 2015 cuma yani yarın okullar tatil olacak mı? Binlerce öğrenciyi ilgilendiren karar nasıl çıkacak? Kar tatili, haftasonu tatiline bağlanacak mı?

Kocaeli'de yarın okullar tatil mi? - 09 Ocak 2015
Kocaeli, kar tatilinde üçüncü günü geride bırakmak üzere, yoğun kar yağışı, dondurucu soğuk ve buzlanma nedeniyle eğitim ve öğretime 3 gündür ara veriliyor. Binlerce öğrenci ve velilerinin gözü ise 09 Ocak Cuma gününde. tatilin hafta sonu tatiliyle birleşmesini isteyen öğrenciler, twitter ve facebook gibi sosyal paylaşım siteleri üzerinden yetkililere ulaşmaya çalıştılar

09 OCAK CUMA GÜNÜ TATİL OLACAK MI?

Cuma günü eğitim ve öğretime verilen aranın devam edip etmeyeceği, saat 17.00 sıralarında açıklanacak.

Afet ve koordinasyondan sorumlu Vali Yardımcısı Abdullah Etil'in verdiği bilgiye göre, günlük raporlar Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'na saat 15.30-17.00 sıralarında sunulacak. Güzeloğlu'nun bu raporlara göre kararını açıklayacak.

VALİ NELERE DİKKAT EDECEK

Etil, Vali Güzeloğlu'nun Kocaeli'de eğitim ve öğretime ara verilip verilmeyeceğini kararlaştırırken nelere dikkat edeceğini anlattı: "Sayın valimiz az önce bana bilgileri topla talimatı verdi.

Meteoroloji'den gelecek hava tahmin raporu, yolların durumu, buzlanma olup olmadığı, kaymakamlıklardan ve diğer kurumlardan alınacak görüşler değerlendirilecek.

Şu an yollarımız açık gözüküyor. Ancak buzlanma tehlikesi sürüyor. 5 kaymakamımızla görüştüm. Vali Bey de Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüştü. Karar 17.00 sıralarında açıklanacak."
BİZE ULAŞIN