Yarın okullar tatil mi? Kar tatili olan iller ve ilçeler

Yarın okullar tatil mi? Kar tatili olan iller ve ilçeler

Hafta başından beri etkili olan kar yağışı nedeniyle bugün bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi. Peki yarın okullar tatil mi? İşte 9 Ocak'ta da eğitime ara verilecek olan il ve ilçeler...

  • Eğitim
  • Çarşamba 07.01.2015 10:28

Kar devam ediyor! Yoğun kar yağışı nedeni ile ülkemizin metropol kenti İstanbul'da okullar tatil olacak mı? İstanbul'da okullar tatil mi? Kar tatili hangi illeri kapsayacak? Hangi illerde kar tatili ilan edildi? İstanbul'da kar tatili var mı? İstanbul'da kar tatili kaç gün sürecek? İstanbul'da kar tatiline dair bütün detaylar İstanbul'da okullar kar nedeni ile tatil edilecek mi ve İstanbul'da kar tatili kaç gün sürecek sorularına dair bütün detaylar haberimizde…

BUGÜN VE YARIN EĞİTİME ARA VERİLEN İL VE İLÇELER...

GİRESUN

Giresun'un Alucra, Dereli, Çamoluk, Doğankent ile Güce ilçelerinin tamamında, Giresun il merkezi ile Bulancak ve Yağlıdere ilçelerinin köylerinde ve taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verildi. Şebinkarahisar İlçesi'ndeki okullar ise 2 gün tatil edildi.

ADIYAMAN

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde eğitime 2 gün ara verildi.

KAYSERİ

Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada, il genelindeki tüm anaokulu, ilkokul ve ortaokulların olumsuz hava koşulları nedeniyle 8 Ocak Perşembe günü tatil edildiği bildirildi. Açıklamada, olumsuz hava koşulları ve kar yağışının süreceği değerlendirilerek, il genelinde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi.


BURSA

Bursa'da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle, Bursa Valiliği kentteki tüm ilk, orta ve liselerde eğitime yarın (Perşembe) bir gün daha ara verdi.

KONYA

Konya'da, kar yağışı ve şiddetli tipi nedeniyle okullar yarın da tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı, fırtına ve beklenen don olayı nedeniyle Konya'nın ilçelerinin tamamı ve il merkezinde 8 Ocak Perşembe günü de ilk ve orta dereceli okulların 1 gün daha tatil edildiği belirtildi. Böylece, Konya'da dün ve bugün tatil olan öğrenciler, yarın da kar tatili yapacak.

Açıklamada, tatil olan yerlerde hamileler ve engellilerin perşembeBİTLİS

Bitlis'in Ahlat ilçesinde aralıklarla etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.

Bitlis genelinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, sabahın erken saatlerinden itibaren arıza nedeniyle kesilen elektrikler ise öğleden sonra verilmeye başlandı. Ahlat Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ilçe genelinde aralıklarla yağan yoğun kar yağışı ve buna bağlı olarak meydana gelen elektrik ve su kesintisi nedeniyle Çarşamba ve Perşembe günleri köy ve şehir merkezindeki tüm okulların (YBO'lar hariç) tatil edildiği bildirildi. Okulların tatil edilmesini fırsat bilen çocuklar ise, kartopu oynayarak günün keyfini çıkardılar.

Tipi ve fırtına nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşarken, karla mücadele ekipleri kapanan köy yolları ve ilçe merkezinde karla mücadele çalışması başlattı. Belediye ekipleri ise, ara sokak ve caddeleri kardan temizlemek için yoğun bir şekilde çalışma yürütüyor.
Öte yandan, havaların buz kestiği ilçede, soğuk hava ve yağışların önümüzdeki günlerde de devam edeceği öğrenildi.

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime yarın ara verileceği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik verilerin yanı sıra devam eden kar yağışı nedeniyle öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için il merkezi ile merkez ilçeye bağlı köy ve beldelerdeki tüm anaokul, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

Engelli ve hamile kamu görevlilerinin de aynı tarihte bir gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

MALATYA

Malatya ve Tunceli'nin bazı ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verildi.

Malatya'da olumsuz hava koşulları nedeniyle Darende, Arapgir ve Pütürge ilçelerinde 2, Kuluncak ilçesinde 1 gün (yarın) eğitime ara verildiği öğrenildi.

Hekimhan ilçesinin Kurşunlu mahallesindeki ve Akçadağ ilçesinin Kürecik mevkisindeki okullarda da eğitime 2 gün ara verildiği belirtildi.

TUNCELİ

Tunceli'nin Pülümür ve Hozat ilçelerinde 1, Nazımiye ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi.

Pülümür Kaymakamı Mekan Çeviren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar kalınlığının ilçe merkezinde 1, yüksek kesimlerde ise 2 metreye ulaştığını söyledi.

Hozat'ta 1, Nazımiye'de ise 2 gün eğitime ara verildiği öğrenildi.

Ovacık ilçesinde de eğitime yarın ara verildiği duyurulmuştu.

BAYBURT

Bayburt'ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ve cuma günü de ara verilecek.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle dün öğleden sonra il merkezi ile Demirözü ve Aydıntepe ilçelerindeki tüm okulların 1,5 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

Kar yağışının yoğun olarak devam etmesi sebebiyle okullarda eğitime yarın ve cuma günü da ara verildiği ifade edilen açıklamada, eğitimin 12 Ocak Pazartesi günü yeniden başlayacağı bildirildi.

NEVŞEHİR

Nevşehir'de kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Nevşehir kent merkezinde ve bağlı ilçe kasaba ve köylerde kar yağışı nedeniyle 08 Ocak Perşembe günü anaokulları ile ilk, orta ve liselerde okullar 1 gün tatil edildi. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklar.

NİĞDE

Niğde'de yoğun kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Niğde Valiliği'nden yapılan duyuruda, yoğun kar yığışı nedeniyle il genelindeki okulların bir gün süreyle tatil edildiği duyuruldu.

ESKİŞEHİR

Eskişehir'de ilk ve orta dereceli okullar olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın ve cuma günü tatil edildi.

Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde önlem amaçlı olarak eğitime 8 Ocak Perşembe ve 9 Ocak Cuma günü ara verildiği belirtildi. Açıklamada, "Bu doğrultuda, Başbakanlığın 2002/58 Sayılı Genelgesi gereği, olumsuz hava koşulları nedeniyle, valiliğimizce okulların tatil edildiği ilçelerde bulunan kamu görevlisi engelliler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır" denildi.

BOLU

Bolu'da, dün geceden bu yana aralıksız süren kar yağışı eğitime verilen arayı uzattı. Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, il genelinde okulların 8 ocak perşembe günü de tatil edildiğini açıkladı.

Bolu'da, dün geceden bu yana aralıksız süren kar yağışı sonrası il genelinde okullar bir gün tatil edildi. Resmi twitter hesabından haberi paylaşan Zahteroğulları, 'Kar yağışı, soğuk hava ve buzlanmanın artarak devam etmesi nedeniyle 8 ocak perşembe günü de okullar tatil edilmiştir' dedi.
Bolu Valiliği'nden yapılan resmi açıklamada, 'Meteoroloji'nin son hava tahmin raporunda, ilimizde etkisini artırarak devam eden kar yağışının gece saatlerine kadar il genelinde aralıklı ve yoğun olmasının beklendiği, ayrıca sıcaklığın mevsim normallerinin altında seyrederek eksi değerlere düşmesi sonucu don ve buzlanma olacağı bildirilmiştir. Bugünkü olumsuz hava şartlarının yarın da devam etmesi beklendiğinden İl Hıfzıssıhha Kurulu kararına göre, 8 ocak 2015 perşembe günü de okullarda bir gün daha eğitim öğretime ara verilmiştir. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır' denildi.

AKSARAY

Aksaray'de etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle eğitime yarın bir gün olmak üzere ara verildi.

Tüm yurdu saran kar, Aksaray'da da etkisini gösterdi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Aksaray- Konya, Aksaray- Ankara ve Aksaray- Nevşehir karayolu ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri kapanan yolların ulaşıma açılması için kar temizleme ve tuzlama çalışmasını sürdürüyor. Yolların ulaşıma kapalı olması nedeniyle de çok sayıda araç mahsur kaldı. Aksaray Valiliği, kar yağışının etkisini yarın da sürdüreceğini belirterek yarın bir gün olmak üzere eğitime ara verildiğini açıkladı.

BARTIN

Bartın'da etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verileceği bildirildi.

Bartın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, aşırı soğuk, yoğun kar yağışı ve buzlanma ile ulaşımda yaşanan zorluklar nedeniyle il genelindeki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim ve öğretime bir gün ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, okulların dönem içerisinde uygulayacağı telafi programıyla eksik derslerin tamamlanmasının sağlanacağı ifade edildi.

DÜZCE

Düzce'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtilerek, olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla kentteki tüm okullarda, eğitim ve öğretime 8 Ocak Perşembe günü de ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

KARABÜK

Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki bütün okullarda yarın eğitim ara verildi.

Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının akşam saatlerinden itibaren artarak devam etmesinin beklendiği belirtildi.

Açıklamada, bu nedenle kentte Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullarda eğitim öğretime yarın için ara verildiği belirtilirken, buzlanma ve don olaylarına karşı da vatandaşların dikkatli olması istendi.

Kent genelinde bugün de kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilmişti.

KARAMAN

Karaman'da kar yağışı ve şiddetli tipi nedeniyle okullar perşembe günü (yarın) tatil edildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "İl ve ilçelere bağlı tüm eğitim kurumlarında 8 Ocak Perşembe günü uygun olmayan hava koşulları nedeni ile eğitim yapılmayacaktır" denildi.

ERZİNCAN

Erzincan il merkezi ve ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 8 Ocak Perşembe günü eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

KIRŞEHİR

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar yağışı nedeniyle herhangi bir sorun yaşanmaması için yarın il genelinde eğitime ara verildi.

YOZGAT

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile Akdağmadeni, Boğazlıyan, Sorgun, Çekerek, Aydıncık, Saraykent ve Çayıralan ilçelerinde eğitime yarın ara verildiğini duyurdu.

Kadışehri ilçesinde ise taşımalı eğitime yarın ara verildi.

KIRIKKALE

Kırıkkale kent merkezinde taşımalı eğitim yapılan okullar ile Hacılar beldesi, Ahılı, Kazmaca ve Yukarı Mahmutlar köyü, Çullu ve Aşağı Mahmutlar mahallerindeki okullarda eğitime yarın ara verildiği öğrenildi.

ADANA

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde elverişsiz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

Adana'nın yüksek kesimlerindeki bazı ilçelerinde kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkiliyor. Aladağ ilçesinde başlayan kar yağışı ve tipi nedeniyle merkeze uzak 6 mahallesine giden yollar ulaşıma kapandı.

BİZE ULAŞIN