İstanbul'da okullar tatil mi?

Merakla beklenen 9 Ocak Cuma günü (bugün) İstanbul'da okullar tatil mi? sorusunun cevabı geldi. İstanbul Valisi Vasip Şahin olağanüstü bir durum olmazsa 9 Ocak Cuma günü eğitime devam edileceğini açıkladı.

İstanbul'da okullar tatil mi?
İstanbul'da öğrenciler kar yağışı nedeniyle 3 gündür tatil yapıyor. Merak edilen ise bugün okulların tatil olup olmayacağı. Öğrencilerin beklediği sorunun cevabı Vali'den geldi.

9 Ocak Cuma günü (bugün) İstanbul'da okullar tatil mi?

Vali Şahin, "Yeniden değerlendirme yapacağız. Çok olağanüstü durum olmazsa okulları açık tutmaya çalışacağız. Meteorolojik verilerde gelişme olursa kamuoyu ile paylaşacağız." dedi.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ İÇİN TIKLAYIN!BUGÜN HANGİ İLLERDE OKULLAR TATİL?


9 Ocak 2015 cuma günü okullar tatil mi? İstanbul Valiliği beklerken Ankara, Kayseri, Sakarya, Ordu, Kocaeli, Giresun, Rize, Erzincan , Bilecik, Bolu, Eskişehir, Düzce , Samsun, Kastamonu, Nevşehir, Malatya, Şırnak, Uşak , Bayburt, Zonguldak, Niğde, Afyonkarahisar, Erzincan, Konya, Karaman, Karabük, Bartın ve Bitlis illerinde okullar bugün (9 Ocak cuma günü) tatil oldu. Eğitim 9 Ocak 2015 cuma günü tatil kararı alan illerde 12 Ocak pazartesi günü başlayacak.

İşte cuma günü (bugün) okulların tatil olduğu illerin listesi.

DENİZLİ'DE KAR TATİLİ UZATILDI


Denizli'de kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle üç gündür eğitime verilen ara, 1 gün daha uzatıldı.

Denizli Valiliği'nden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşullarının yarın da devam edecek olması nedeniyle herhangi bir mağduriyete meydan verilmemesi amacıyla 9 Ocak Cuma günü Sarayköy ve Beyağaç ilçelerindeki okullar hariç, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime ara verilmesinin uygun görüldüğü belirtildi.

Açıklamada ayrıca, söz konusu uygulamanın geçerli olduğu yerleşimlerde aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ANKARA'DA CUMA GÜNÜ OKULLAR TATİL

ANKARA 'da 9 Ocak Cuma okullar tatil mi olacak sorusunun yanıtını Ankara Valisi ile görüşen Melih Gökçek verdi. Ankara Valiliği ile görüşen Gökçek müjdeyi verdi; "Ankara'da okullar yarın tatil gibi..."

Ankara Valiliği Melih Gökçek'in açıklamasının ardından resmi olarak 9 Ocak 2015 Cuma günü okulların tatil edildiğini duyurdu. Melih Gökçek'in Ankara için tatil müjdesini vermesinden kısa süre sonra resmi açıklama da geldi. Ankara Valiliği'nden gelen kar tatili açıklaması şöyle;
-Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde; İlimizde kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki aşırı düşüşün devam edecek olması nedeniyle buzlanma ve don olayı ile ilgili olarak trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 09 Ocak 2015 Cuma günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okulları ile kurumlarında Ankara ili ve ilçelerinde eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve emzikli bayanlar ile engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür.

9 OCAK CUMA GÜNÜ TATİL KARARI KESİNLEŞEN İLLERİN LİSTESİ

KAYSERİ TATİL KARARI

KAYSERİ 'de hava koşulları nedeniyle il genelinde 9 Ocak 2015 cuma günü okullar tatil oldu. Kayseri Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporu çerçevesinde, kar yağışı ve buzlanma ile hava sıcaklığındaki aşırı düşüşün neden olabileceği riskler dikkate alınarak il genelinde eğitim-öğretime 9 Ocak Cuma günü de ara verildi.

Vali Orhan Düzgün, İl Sağlık Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"İlimizde kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki aşırı düşüşün devam edeceği, bu gece ve yarın sabah hava sıcaklığının sıfırın altında 19 dereceye düşmesi beklenmektedir. Buzlanma ve don sonucu trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 09 Ocak 2015 Cuma günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim kurumlarında Kayseri ili ve ilçelerinde eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları valiliğimizce uygun görülmüştür."


SAKARYA
Sakarya'da kar yağışı nedeniyle kent genelindeki tüm okullarda eğitime bir gün daha ara verildi.

Sakarya valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun Vali Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olağanüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta öğretim okullarında yarın da eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

ORDU TATİL KARARI
Ordu'da kar yağışı nedeniyle Aybastı ilçesi ile Akkuş'taki yatılı bölge okulu hariç il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının devam etmesi nedeniyle Altınordu, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey ve Ünye ilçelerinde yarın eğitime ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, Akkuş ilçesinde ise yatılı bölge okulu hariç ilçe merkezi ve tüm mahallelerde 9 Ocak Cuma günü okullarda tatil kararı alındığı kaydedildi.

KOCAELİ TATİL KARARI
Kocaeli Üniversitesinde (KOÜ) olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

KOÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, sıcaklık düşüşü, buzlanma ve don uyarısı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği, 9-11 Ocak'taki sınavların ertelendiği bildirildi.

Açıklamada 2, 6 ve 11 Ocak'ta yapılamayan mazeret ve yarıyıl sonu sınavlarının 12-17 Ocak'ta, 12-13 Ocak'taki üniversite seçmeli ders sınavlarının ise 18-19 Ocak'ta gerçekleştirileceği belirtildi.

BİLECİK OKULLAR TATİL EDİLDİ
Bilecik'te etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle eğitime yarın da ara verilecek. Vali Ahmet Hamdi Nayir, gazetecilere yaptığı açıklamada, herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla il merkezi ile Osmaneli ve Pazaryeri dışındaki diğer ilçelerde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın da ara verilmesinin uygun görüldüğünü bildirdi.

Osmaneli ve Pazaryeri'nde ise taşımalı sistem hariç eğitime devam edileceğini belirten Nayir, "İlimiz genelinde devam eden kar yağışı dolayısıyla çatılarda, bahçelerde biriken kar ve buzlanma, taşımalı eğitimin aksaması, kara ve yaya trafiğinin olumsuz etkilenmesinden dolaylı istenmedik olaylara sebep vermemek amacıyla resmi ve özel tüm okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile öğrencisi bulunan özel eğitim ve öğretim kurumlarının tamamında 9 Ocak Cuma günü bir gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmiştir" ifadesini kullandı.

Nayir, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin yarın idari izinli sayılacağını duyurdu.

ZONGULDAK TATİL KARARI
Zonguldak'ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, il genelindeki okullar yarın tatil edildi.

Engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

KONYA KARAMAN VE AKSARAY TATİL
Konya , Karaman ve Aksaray'da okullar cuma günü de tatil edildi. Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı, fırtına ve beklenen don olayı nedeniyle Konya'nın ilçelerinin tamamı ve il merkezinde 9 Ocak Cuma günü ilk ve orta dereceli okulların 1 gün daha tatil edildiği belirtildi.

Böylece, Konya'da iki gündür tatil olan öğrenciler, yarın da kar tatili yapacak. Açıklamada, tatil olan yerlerde hamileler ve engellilerin cuma günü de idari izinli sayılacağı bildirildi. Aksaray ve Karaman'da da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

NİĞDE TATİL KARARI
Niğde'de yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşullarından dolayı il genelinde yarın okullarda eğitim-öğretim yapılmayacak.

Niğde'deki okullarda bugün de eğitime ara verilmişti

AFYONKARAHİSAR YARIN OKULLAR TATİL
Afyonkarahisar 'da eğitime yarın 9 ocak cuma günü okullar tatil edildi. Afyon Valiliğinden yapılan açıklamada, meteorolojik veriler ve kar yağışı sonrası oluşan aşırı buzlanma nedeniyle öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için il merkezi ile merkez ilçeye bağlı köy ve beldelerdeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın da ara verilmesine karar verildiği kaydedildi. Ayrıca, engelli ve hamile kamu görevlilerinin de bir gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

RİZE TATİL KARARINI ALDI
Rize 'de etkili kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verileceği bildirildi. Rize Valiliğinin açıklamasında, il genelinde iki gündür devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildiği hatırlatılarak, olumsuz koşulların sürmesi nedeniyle eğitime yarın da ara verileceği belirtildi. Açıklamada, engelli ve hamile kamu kurum çalışanlarının da yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

GİRESUN CUMA GÜNÜ TATİL
Giresun 'da kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verileceği bildirildi. Giresun Valiliğinin açıklamasında, yoğun kar yağışı dolayısıyla üniversiteler hariç Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm okulların 9 Ocak Cuma günü tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

NİĞDE TATİL KARARI
Niğde 'de yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşullarından dolayı il genelinde yarın okullarda eğitim-öğretim yapılmayacak. Niğde'deki okullarda bugün de eğitime ara verilmişti.

ERZİNCAN CUMA GÜNÜ TATİL
Erzincan il merkezi ve 3 ilçede olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

Alınan bilgiye göre, Erzincan il merkezi ile Kemah, Çayırlı ve Tercan ilçelerinde soğuk hava nedeniyle eğitime 9 Ocak Cuma günü ara verilmesi kararlaştırıldı. Refahiye ve İliç ilçelerinde ise yarın taşımalı eğitim yapılmayacak.

NEVŞEHİR TATİL KARARI ALDI

NEVŞEHİR merkez ve ilçelerinde okullar yarın 9 ocak cuma günü okullar tatil edildi. Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ile Derinkuyu, Kozaklı, Gülşehir, Hacıbektaş, Avanos, Ürgüp ve Acıgöl ilçelerinde eğitime yarın (9 Ocak 2014 cuma günü) okullar tatil edildi. Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de izinli sayılacağı kaydedildi.

KARABÜK CUMA GÜNÜ TATİL ETTİ
Karabük 'te kar yağışı, buzlanma ve don nedeniyle eğitime yarın ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının iki gündür etkili olduğu, yarın da artarak devam etmesinin beklendiği bildirildi. Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim-öğretime yarın ara verildiği belirtildi.

BARTIN KAR TATİLİNİ YARINA UZATTI
Bartın'da kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime yarın ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, soğuk, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kent merkezindeki ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretime yarın ara verildiğini söyledi.

Demir, ilçelerle ilgili kararı kaymakamlıkların vereceğini sözlerine ekledi.

DÜZCE CUMA GÜNÜ TATİL

Düzce'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtilerek, olumsuzluğa ve mağduriyete meydan vermemek amacıyla kentteki tüm okullarda eğitim öğretime 9 Ocak Cuma günü de ara verildiği kaydedildi.

Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağı ifade edildi.

BOLU CUMA GÜNÜ TATİL
Bolu'da kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime yarın ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde hafta başından beri süren olumsuz hava koşulları yüzünden il genelinde ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ESKİŞEHİR 2 GÜN TATİL
Eskişehir'de etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelinde eğitime iki gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, bölgede görülen olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde tedbir amaçlı olarak, eğitime 8-9 Ocak'ta iki gün süreyle ara verildiği bildirildi.

Bu doğrultuda Başbakanlığın ilgili genelgesi gereği, okulların tatil edildiği ilçelerde bulunan kamu görevlisi engellilerin de ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan belirlenen sürede idari izinli sayılacağı belirtildi.

KASTAMONU YARIN OKULLAR TATİL
Kastamonu'nun Araç, Doğanyurt, İhsangazi ve Azdavay ilçelerinde, eğitime iki gün ara verildi. Bu ilçelerde bugün ve 9 Ocak cuma günü okullar tatil.

Araç, Doğanyurt, İhsangazi ve Azdavay'daki tüm okullar, Cide, Tosya ve İnebolu'daki taşımalı eğitim verilen okullar ile Küre'deki Yatılı Bölge Ortaokulu, bugün ve cuma günü tatil edildi.

Abana ve Ağlı'daki tüm okullar ile Daday ve Pınarbaşı ilçelerindeki taşımalı eğitim verilen okullarda yarın eğitime ara verildi.

SAMSUN KAR TATİLİ 2 GÜN OLDU

Samsun'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime iki gün ara verileceği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Kavak ilçesinde taşımalı eğitim yapılan okullar, 19 Mayıs ilçesinde Esentepe, Kuşkayası, Kösedik, Karagöl taşıma merkezli ilkokul ve ortaokullar, Düzköy birleştirilmiş sınıflı okul ile adı geçen mahallelerden taşımalı eğitimle ilçe merkezine gelen ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için bugün ve 9 ocak 2015 cuma günü eğitime ara verilecek. Havza, Ladik, Salıpazarı ve Asarcık ilçelerindeki tüm okullarda da iki gün eğitim öğretim yapılmayacak.

Açıklamada, Alaçam, Ayvacık, Bafra, Canik, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü ve Yakakent ilçeleri ile Çarşamba ilçesinin Gülören İlk-Ortaokulu, Kabaceviz İlk-Ortaokulu, Gökçeçakmak İlk-Ortaokulu, Ağcagüney İlk-Ortaokulu, Ağcagüney ÇPL ile Değincek, Eğridere, Eğridere Kilisekıran, Eğridere Ortamahalle, Karakaya, Karakaya Karakuz, Köroğlu, Köroğlu Damat ilkokullarında, Atakum ilçesinde de taşımalı eğitim yapan okullar ile Özören, Meyvalı, Yeşiltepe, Sarayköy ilkokullarında eğitime bugün ara verileceği kaydedildi.

ISPARTA 9 OCAK TATİL

Isparta'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime iki gün ara verildi.

Daha önce Yalvaç, Gelendost ve Atabey ilçeleri için açıklanan tatil kararı, yoğun kar yağışının devam etmesi üzerine genişletildi. Buna göre, Isparta kent merkezi ile tüm ilçelerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 8-9 Ocak 2015 tarihlerinde ara verildi.

MALATYA TATİL KARARI 2 GÜN

Malatya'da elverişsiz hava koşulları nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi. Malatya Valiliğinden yapılan açıklamada, akşam saatlerinde başlayan ve etkisi artarak devam eden kar yağışı dolayısıyla kent merkezi ve ilçelerdeki anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerin bugün ve 9 Ocak cuma günü tatil edildiği bildirildi.

Bu arada, kar yağışı dolayısıyla il genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağını kaydedildi.

UŞAK KAR TATİLİ KARARI
Uşak'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar bugün ve 9 Ocak cuma günü okullar tatil edildi.

Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada, hava şartları, yağış durumu, sıcaklık değerleri ve en son meteorolojik veriler ışığında il genelinde etkili olması beklenen aşırı soğuklar nedeniyle 8-9 Ocak'ta Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm eğitim kurumları, özel rehabilitasyon merkezleri, dershaneler, etüt merkezleri ile diğer kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile, engelli, diyaliz hastaları, kanser hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği gibi kronik ağır hastalığı olan personelin de iki gün süreyle idari izinli sayılacağı belirtildi.

ÇORUM 9 OCAK TAŞIMALI EĞİTİM İÇİN TATİL

Çorum'da, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.

Çorum Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde Milli Eğitim Müdürlüklerince taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime 8-9 Ocak 2015 tarihlerinde ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

ŞIRNAK 2 GÜN KAR TATİLİ


Şırnak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve bağlı köylerde okullar 2 gün tatil edildi. Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte bugün etkili olan ve yarın da sürmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve bağlı köylerdeki tüm eğitim kurumlarının 8-9 Ocak tarihlerinde tatil edildiği belirtildi.

Ayrıca, yoğun kar yağışı nedeniyle, Şırnak merkez, bağlı belde ve köylerde, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin, iki gün idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü ifade edildi.

TUNCELİ CUMA GÜNÜ DE TATİL İLAN ETTİ

Tunceli'nin Pülümür ve Hozat ilçelerinde 1, Nazımiye ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi. Pülümür Kaymakamı Mekan Çeviren, yaptığı açıklamada, kar kalınlığının ilçe merkezinde 1, yüksek kesimlerde ise 2 metreye ulaştığını söyledi.

İlçede kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediğini belirten Çeviren, "Kar yağışı nedeniyle ilçemizde eğitime bir gün daha ara verilmesi kararı alındı ayrıca ilçemiz sınırları içerisinde bulunan Cankurtaran mevkisinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle tır ve kamyonların geçişine izin verilmiyor. Küçük araçların geçişine de zincirli şekilde izin veriliyor" diye konuştu.

Hozat'ta 1, Nazımiye'de ise 2 gün eğitime ara verildiği öğrenildi.

NEVŞEHİR YARIN OKULLAR TATİL EDİLDİ
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde 8 Ocak perşembe günün yanı sıra yarın 9 Ocak cuma günü de tatil edildi. Derinkuyu ilçesinde okullar pazartesi günü açıklacak.

BAYBURT 8 OCAK VE 9 OCAK TATİL
Bayburt'ta kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ve cuma günü de ara verilecek. Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle dün öğleden sonra il merkezi ile Demirözü ve Aydıntepe ilçelerindeki tüm okulların 1,5 gün süreyle tatil edildiği belirtildi. Kar yağışının yoğun olarak devam etmesi sebebiyle okullarda eğitime yarın ve cuma günü da ara verildiği ifade edilen açıklamada, eğitimin 12 Ocak Pazartesi günü yeniden başlayacağı bildirildi.

BİTLİS 2 GÜN OKULLAR TATİL

Bitlis'in Hizan ilçesinde, kar yağışı ve hava koşulları nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi

Hizan Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, yatılı okullar hariç ilçe merkezi ve bağlı köylerde Perşembe ve 9 ocak Cuma günü eğitime ara verildiği bildirildi.

Ayrıca, kamu ve kurumlarda çalışan hamile ve engellilerin 2 gün süreyle idari izinli sayılacağının kararlaştırıldığı belirtildi.

ADANA 1 İLÇEDE 9 OCAK CUMA GÜNÜ TATİL
Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde elverişsiz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi. Tufanbeyli ilçesinde okullar 9 Ocak cuma günü de tatil olduğu için eğitim pazartesi günü başlayacak.

8 OCAK PERŞEMBE GÜNÜ OKULLARIN TATİL OLDUĞU İLLER

SİVAS 8 OCAK KAR TATİLİ KARARI
Sivas'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime vkar-tatili-ve-hava-durumu.jpgerilen ara, 1 gün uzatıldı. Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun, il genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime yarın 8 Ocak perşembe günü ara verilmesini kararlaştırdığı belirtildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ANKARA VALİLİĞİ 8 OCAK TATİL KARARI


Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı ve don yaratan soğuklar sebebiyle 7 ocak çarşamba gününün yanı sıra 8 Ocak perşembe günü de okulların tatil edildiği ilan edildi. Ankara'da eğitim 9 ocak cuma günü kaldığı yerden devam edecek.

BOLU KAR TATİLİ 8 OCAK'A UZADI
Bolu'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, etkisini artırarak devam eden kar yağışının gece saatlerine kadar il genelinde aralıklı ve yoğun olmasının beklendiği belirtilerek, ayrıca sıcaklığın mevsim normallerinin altına düşmesi sonucu don ve buzlanma olacağı bildirildi.

Olumsuz hava şartlarının yarın da devam edeceği vurgulanan açıklamada, "İl Hıfzıssıhha Kurulu kararına göre 8 Ocak Perşembe günü de okullarda 1 gün daha eğitim öğretime ara verilmiştir. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır" denildi.

AKSARAY TATİL UZADI
Aksaray'da kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime yarın için ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipinin eğitim faaliyetlerinde aksamaya neden olduğunu söyledi.

Kartal, "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm ilk ve orta okullar ile liselerde eğitime, 8 Ocak Perşembe günü, bir günlük ara verildi. Ayrıca tüm kamu kurumlarında çalışan engelli vatandaşlar ve hamileler de bir günlük idari izinli sayılacaktır" diye konuştu.

SAKARYA 8 OCAK'TA OKULLARI TATİL ETTİ

Meteorolojinin bugün için yoğun kar alarmı vererek uyardığı Sakarya'da valilik 8 Ocak perşembe gününü de tatil etti. Sakarya'da bugün de okullar tatil olmuştu.

Sakarya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun Vali Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olağanüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında bugün ve 8 ocak perşembe günü eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

KONYA'DA 8 OCAK PERŞEMBE OKULLAR TATİL

Valilikten yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı, fırtına ve beklenen don olayı nedeniyle Konya'nın ilçelerinin tamamı ve il merkezinde 8 Ocak Perşembe günü de ilk ve orta dereceli okulların 1 gün daha tatil edildiği belirtildi. Böylece, Konya'da dün ve bugün tatil olan öğrenciler, yarın da kar tatili yapacak.

Açıklamada, tatil olan yerlerde hamileler ve engellilerin perşembe günü de idari izinli sayılacağı bildirildi.

GİRESUN KAR TATİLİNİ YARINA UZATTI
Giresun'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt'un yaptığı açıklamaya göre Akkurt ve Şebinkarahisar ilçelerinde yarın yani 8 Ocak Perşembe günü de okullar tatil edildi.

Giresun'da bugün kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Alucra, Çamoluk, Dereli, Doğankent ve Güce ilçesinin tamamında, Giresun kent merkezi ile Bulancak ve Yağlıdere ilçelerinin köylerinde eğitime ara verilmişti.
BİZE ULAŞIN