Doğalıların kariyerinde ilk adım

Doğa Koleji t-MBA eğitim modelinin en önemli kazanımlarından biri olan öğrenci meclisleri ilk eğitimlerini Avupa'da gerçekleştirdi

Doğalıların kariyerinde ilk adım
DOĞA Koleji öğrencileri, kariyerlerinin ilk admını Avrupa'da attı. Doğa Koleji t-MBA eğitim modelinin en önemli kazanımlarından biri olan öğrenci meclisleri ilk eğitimlerini Avupa'da gerçekleştirdi. t-MBA eğitim modeli ile öğrendiklerini öğrenci meclisleri ile hayata geçirme fırsatı bulan öğrenciler karar almadan organizasyon yapmaya, sosyal sorumluluk projeleri yürütmeye, takım çalışması yapmaya kadar tüm liderlik özelliklerine daha lise çağında sahip oluyor. Seçimle göreve gelen meclis başkanları ilk eğitimlerini Avrupa'nın pek çok şehrini gezerek tamamladı. Selanik'ten Roma'ya, Monaco'dan Venedik'e kadar pek çok Avrupa şehrini ziyaret eden öğrenciler, sadece gezmekle yetinmedi; pek çok etkinlik ve proje kararını da bu gezi sırasında yaptığı toplantılarla gerçekleştirdi. Gelecekte lider olabilme vasıflarını kazanmak adına gerçekleştirilen çeşitli organizasyonlarda yer alan Öğrenci Meclis başkanları, düzenlenen gezi sayesinde hem tüm kampüslerle kaynaşmış hem de eğitmenleri eşliğinde yeni tecrübeler ve beceriler kazanmış oldu.

BALKAN TURU

2014-2015 Yılı Öğrenci Meclisi Seçimleri sonrası, düzenlenen eğitim gezisi sırasında, öğrencilerin ekip olarak bir arada hareket kabiliyeti kazanma , doğru beden dili kullanımı, çevre ve doğaya saygı gibi konularda güçlenmelerinin sağlanması; eğlenirken bile sosyal ve kültürel anlamda kendilerini geliştirmeleri amaçlandı. İstanbul Bostancı Doğa Koleji'nden hareket eden kafile, İpsala sınır kapısından kara yoluyla geçerek Selanik'e ulaştı. Burada Atatürk'ün evini gezen öğrenciler, daha sonra deniz yoluyla İtalya'ya çeçti. İtalya'da ilk olarak Roma şehrine ulaşan kafile, buradan sırasıyla; Vatikan, Floransa, Nice, Cannes, Monaco, Milano, Venedik, gibi merkezleri görerek, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan üzerinden Türkiye'ye dönüş yaptı.

İLK TOPLANTI NİCE"DE
1 hafta süren seyahat boyunca öğrenciler, Kraliyet Sarayı, Arena, Roma Kalıntıları, Pisa Kulesi, İspanyol Merdivenleri, Kaptan Gusto Akvaryumu, Monte Carlo, San Marco Meydanı, Rivaldi Köprüsü, Venedik Pazarı gibi pek çok önemli yeri görme; gezilere katılma ve bölgesel lezzetleri tatma fırsatı buldular. Öğrenci Meclisi olarak ilk toplantı da gezi sırasında Fransa'nın Nice kentinde gerçekleştirildi. Öğrencilerine verdiği değeri her fırsatta gösteren Doğa Koleji Genel Müdür yardımcısı Ömer Suat Gündoğdu, Meclis Başkanlarını Nice'de ziyaret ederek ilk toplantılarını yaptı.

Mesleki bilgilendirme: t-MBA seminerleri
Seminerler,t-MBA Eğitim Modeli'nin ayrılmaz bir parçası. İş ve akademi dünyasından başarılı konuklar, Doğa Koleji öğrencileriyle yıl boyunca düzenlenen t-MBA seminerlerinde bir araya geliyor. İnteraktif seviyede bilgi ve tecrübe aktarımının olduğu seminerler henüz lise eğitimi sırasında öğrencilerin gelecekteki iş yaşamları üzerine planlama yapmalarını sağlıyor. İş ve akademi dünyasının önemli isimleri yıl boyunca Doğa Koleji kampüslerinde seminerler veriyor. t-MBA seminerleri kapsamında, Doğa Koleji 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında yine birbirinden başarılı konukları ağırlamaya devam ediyor. Google İrlanda'da Yeni İşler Strateji Müdürü Cüneyt Ünar'dan PepsiCo Türkiye Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü Esra İren'e kadar farklı sektörlerden başarılı isimlerle bir araya gelen Doğa Koleji öğrencileri, iş yaşamına dair tecrübe ve önerilerle gelecek hedeflerini planlıyorlar.

Kariyer yolculuğu
Doğa Koleji'ndeki t-MBA Seminerine katılan PepsiCo Türkiye Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü Esra İren kendi kariyer yolculuğundan bahsederek çok değerli önerilerde bulundu. İren, markaların bilinmeyen yönleri, şirket işleyişleri, üretim safhaları, tüketici tercih ve algıları gibi birçok profesyonel konudan bahsederken öğrencilerin sorularını da samimiyetle cevapladı. PepsiCo grubuna ait markalara ürün ve pazarlama inovasyonu içeren projeler hazırlayan öğrenciler bu projelerini Esra İren'e sundular ve İren'in beğenisini kazandılar. Öte yandan, Google İrlanda'da Yeni İşler Strateji Müdürü Cüneyt Ünar, "Google'da Çalışmak ve Kariyer Seçimi" konulu t-MBA Seminerinde öğrencilerle deneyimlerini paylaştı. Ünar, öğrencilerin ilgi odağında olan Google'la ilgili sorularını cevapladı.

t-MBA'den Uluslararası Zirveler
Her yıl İstanbul"da binlerce öğrenci ve işletme lideriyle birlikte düzenlenen t-MBA Zirvesi bu yıl ilkkez Dubai ve Finlandiya işbirliğiyle gerçekleştirdi. Dubai t-MBA Zirvesi 15 Kasım 2014 Cumartesi günü Burj al Arab Oteli'nde gerçekleşti. Zirvede eğitim liderleri, yatırımcılar, öğretmenler, politikacılar ve işletme liderleri konuk edildi. Dubai'deki t-MBA Zirvesinden başka, Doğa Okulları uluslararası birçok farklı proje daha yapmayı planlıyor. Bu projeler arasında BETT Fuarı Londra (21-24 Ocak 2015), Londra'daki GYN Derneği'nin Akşam Yemeği (22 Ocak 2015), Silikon Vadisi Gezisi (22-30 Ocak 2015), SXSWedu ABD (9-12 Mart 2015) ve İstanbul t-MBA Zirvesi (13-17 Nisan 2015) yer alıyor.

Finlandiya'dan ödül
Dünyada en yüksek PISA sonuçlarına ve en iyi öğretmen eğitimine sahip olan ülke olarak bilinen Finlandiya'dan Doğa Koleji'ne ödül geldi. Tampereen Yliopiston Normaal tarafından düzenlenen ödül töreni Finlandiya t-MBA Zirvesi'nin en dikkat çeken bölümlerinden biri oldu. İlk gün Finlandiya'nın eğitim yapısı ve t-MBA ile olan işbirliğine bakış açısını değerlendirme ile başladı. Okulun Yönetici Direktörü Vesa Toi Vonen Doğa Koleji'nin meclis öğrencilerine bir sunum yaptı. Zirvenin ilerleyen günleri atölye çalışmaları, eğitimler, paneller ve eşsiz Fin ormanlarına yapılan geziyle zenginleşti. Finlandiya'nın dev şirketlerinden Vincity Business'e yapılan şirket ziyareti öğrenciler için ufuklarını genişletici bir etkinlik oldu. Vincity Business'da insan kaynakları yönetimi, sistemin işleyiş modeli ve yaptıkları projeler hakkında bilgi alan öğrenciler bu ziyaretin ardından Tampere Üniversitesi'nde "Küresel Gelişim" koi sorularını cevapladı.

t-mba'e iş dünyasından tescil
TOBB GGK ve KOGİDER'den sonra PERPA da t-MBA Eğitim Modelini destekledi. Genç girişimciler yetiştirme hedefiyle oluşturulan ve dünyada pek çok ülkeye ihraç edilen eğitim modelinin kalitesi, PERPA tarafından da teyit edildi.

t-mba ile iş hayatına kaliteli insan kaynağı
PERPA Ticaret Merkezi, Doğa Koleji'nin geliştirdiği ve sadece Doğa Koleji Anadolu Liselerinde 8 yıldır başarı ile uygulanan, uluslararası akreditasyona sahip eğitim modeli t-MBA'yi "iş hayatına kaliteli insan kaynağı yetiştirme" konusunda destekliyor.
BİZE ULAŞIN