E-Okul VBS ile not ve sınıf ortalaması görüntüleme

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e-okul veli bilgilendirme sistemi ile not saklama dönemi sona eriyor. Öğrencilerin aldıkları kötü notları velilerinden saklayamayacak. Yenilenen e-okul veli bilgilendirme sisteminde not ve sınıf ortalaması görüntüleme ve bilgilendirme ekranı eklendi.

E-Okul VBS ile not ve sınıf ortalaması görüntüleme
E-Okul Tasarımı Yenilendi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e-okul veli bilgilendirme sistemi ve e-okul yönetim bilgi sistemi tasarımı değişti. Daha önce e-okul sisteminde yaşanan sorunlar artık daha az yaşanacak. Sisteme daha önce farklı tarayıcılardan girmek imkansızdı. Ancak yeni tasarımda bu sorun aşılmış.

-Artık farklı tarayıcılardan sisteme sorunsuzca giriş yapabilirsiniz
– Tasarım gözü yormayan ve sade bir hale getirildi.
– Eski tasarımda yer alan büyük boyutlu ve geç yüklenen grafik dosyaları yerini daha hızlı olanlarına bıraktı.
– Mobil girişi daha önce sorunlu idi, ancak şu an tam manasıyla sisteme mobil uygulamalardan tam anlamıyla girmek mümkün
– E-okul IOS ve Android uygulamaları geliştirildi.
– Artık e-okul giriş sayfasında , sizi ilgilendiren haber ve duyuruları da görebileceksiniz.
– Tüm tarayıcı sorunları giderilmiş, mobil erişim tam anlamıyla sağlanmıştır.

(VBS) Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir?

Veliler bu sistem sayesinde çocuklarını yakından takip edebilecekler. Ve öğrenmek istedikleri bütün bilgilere bu sistem sayesinde ulaşabilecekler. Bütün bunları da oturdukları yerden rahatlıkla ve hızlı bir şekilde yapabilecekler. Çocuklarının hangi derslerde başarılı olduklarını, hangi derslerde başarısız olduklarını, kaç gün devamsızlık yaptıkları gibi merak ettikleri bu soruların cevaplarını E-Okul sisteminden öğrenebilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın e-okul sistemine yeni eklediği uygulamalarda ise öğrencilerin sınavlardan aldıkları notların sınıf ortalamasına göre sıralamasını da e-okul sisteminden rahatlıkla görebilecekler. Ve tüm tarayıcılarda görüntülenebilecek.

E-Okul sistemi işleme geçtiği tarihten bugüne kadar sistemde bazı sorunlar yaşandığı ve her tarayıcıda çalışmadığı bilinmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı bu hataları düzelterek her tarayıcıdan girilmesi mümkün hale gelmiştir.

Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş

E-Okul veli bilgilendirme sistemine girdiğinizde karşınıza ilk olarak bir sayfa gelecektir. Bu sayfada ilk olarak resimde verilen sayıları doğru bir şekilde kodlamanız gerekmektedir. Daha sonra öğrenci TC kimlik numarasını girmelisiniz. Son olarak da öğrenci okul numarasını girdikten sonra tamam butonuna tıklamanız gerekir. Daha sonra açılmış olan sayfadan öğrenci fotoğrafı ile birlikte bazı bilgileri girerek E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra öğrencinin okulla ilgili tüm bilgilerine ulaşabilir okul ve öğrenci ile ilgili tüm gelişmeleri takip altına alabilirsiniz.

Veli Bilgilendirme Sisteminde Karşılaşılan Bazı Sorunlar

E-Okul veli bilgilendirme sistemi her ne kadar bu alandaki işlemlerimizi kolaylaştırsa da bazı sorunlarla karşılaşılabilmektedir.
Veli bilgilendirme sisteminde karşılaşılan bu sorunlardan bazıları öğrenci listelerinin tam olarak girilememesinden kaynaklanmaktadır. Bu sorun not girişleri yapılmadan düzeltilmelidir. Aksi takdirde öğrenciyi sisteme ekleme şansı kalmayacaktır. Sisteme öğrencinin aldığı notlar girilemeyecektir.

Veli bilgilendirme sisteminde sınıfı yanlış girilmiş öğrenci ise not giriş işlemleri başladıktan sonra sınıfı düzeltilemeyecek ve karne alamayacaktır. Okulların çoğu öğrenciyi sisteme işlemekte ancak öğrenciye ait genel bilgiler ve veli bilgileri gibi bilgileri girmemektedir. Sisteminin düzenli bir şekilde çalışabilmesi için öğrenciye ait bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir.

Milli eğitim Bakanlığının genelgelerde vermiş olduğu günlük bilgilerin (devamsızlık vb.) her gün girilmesi gerektiği talimatı oldukça önem taşımaktadır. Karşılaşılan bu sorunlar sisteme girilen yanlış bilgi veya eksik bilgilerden kaynaklanmaktadır. Bilgiler doğru girildiğinde aksamadan çalışan bir uygulamadır.


E-OKUL VELİ BİGİLENDİRME SİSTEMİ SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

BİZE ULAŞIN