Adıyaman, Elazığ, Hakkari ve Malatya'da kar tatili

Adıyaman, Elazığ, Hakkari ve Malatya'da kar tatili

Olumsuz hava şartları nedeniyle Adıyaman, Elazığ, Hakkari ve Malatya'da okullar tatil edildi.

  • Eğitim
  • Cuma 16.01.2015 08:14
Yoğun kar yağışı nedeniyle Adıyaman'da üç ilçede, Elazığ, Hakkari ve Malatya'da il genelinde okullar 16 Ocak 2015 Cuma tatil edildi.

ADIYAMAN
Adıyaman'da olumsuz hava koşulları nedeniyle 3 ilçede eğitime bir gün ara verildi. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, yoğun kar yağışı nedeniyle Sincik, Çelikhan ve Tut ilçelerinde ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime 16 Ocak Cuma ara verildi. İlçelerde kar yağışının yoğun şekilde devam ettiği bildirildi.

ELAZIĞ
Elazığ'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle 16 Ocak Cuma Elazığ Merkez ve ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretime ara verildiği belirtildi.

MALATYA
Malatya'da akşam saatlerinden itibaren etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Dün öğlen saatlerinde başlayan ve akşam saatlerine kadar aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle Malatya Valisi Süleyman Kamçı okulların tatil edildiğini açıkladı. Başta Darende ilçesi olmak üzere, birçok ilçede de okulların tatil edildiği öğrenildi.

HAKKARİ
Hakkari'de kar nedeniyle il merkezinde taşımalı eğitim verilen okullar bir gün tatil edildi. Kentte akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezinde taşımalı eğitim verilen okullarda eğitim öğretime 16 Ocak 2015 Cuma ara verildi.
BİZE ULAŞIN