Girne Amerikan dünyaya açıldı

3 kıtada yer alan kampuslarıyla öğrencilerine uluslararası eğitim imkânları sunan Girne Amerikan Üniversitesi'nin 200'e yakın dünya üniversitesiyle akademik işbirliği var

Girne Amerikan dünyaya açıldı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde oldukça geniş bir yerleşkede kurulan Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), öğrencilerine uluslararası eğitim imkanları sunuyor. GAÜ, 3 kıtada yeralan kampusları ve uluslararası misyonu doğrultusunda, 40 ayrı ülkeden akademisyeni ile yüksek standardlarda eğitim veriyor. 103 farklı ülkeden gelen 13 binin üzerinde öğrencisi olan GAÜ dünyadaki tanınmış akreditasyon kurumlarından onay alan Kıbrıs'ın ilk üniversitesi. Girne Amerikan Üniversitesi öğrenci sayısına göre yüksekdoktoralı akademisyen oranına sahip eğitim kadrosu ile bir dünya üniversitesi olma özelliğine sahip.

7 ÜLKEYE YAYILAN KAMPUSLAR

Yılda 1000'in üzerinde etkinliğin yapıldığı ve öğrencinin, "bu kampusta hayat var!" diyeceği bir üniversite deneyimi sunan GAÜ'nün, Girne'deki muhteşem bir doğada yer alan ana kampusunun yanı sıra 5 ülkede daha yerleşkesi bulunuyor. GAÜ öğrencileri, Türkiye, İngiltere, Hong Kong, ABD ve Moldova kampuslarında okumanın ayrıcalığını yaşıyor.

İŞLETME VE MİMARLIKTA İDDİALI
Girne Amerikan Üniversitesi, Türkiye'de en iyi işletme eğitimi veren ilk 4 üniversite arasında yer alıyor. Avrupa Birliği (AB) İşletme Eğitimi Denetleme Konsorsiyumu Eduniversal tarafından Avrasya, Ortadoğu ülkeleri ve Türkiye gurubunda ilk 18 üniversite arasında gösterilen GAÜ, mimarlık alanında ise Türkiye'de en iyi ilk 10 üniversite arasında yer aldı. Havacılık, denizcilik, turizm, hukuk alanında kaliteli ve uluslararası normlarda eğitim veren GAÜ sağlık alanında açtığı programlara bu yıl eczacılık bölümünü de kattı.

BU KAMPUSTA HAYAT VAR
GAÜ öğrencilerin sosyal ve kültürel yönlerini geliştirecek birçok etkinliklere de imza atıyor. Öğrenciler için her yıl 500'ü aşkın akademik, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler çerçevesinde, alanında uzman kişilerden derslerini destekleyecek seminer, konferans ve söyleşiler gerçekleştiriliyor. Öğrenciler, her yıl geleneksek olarak düzenlenen Akademik Yıl Açılış Şöleni ve Korteji, Bahar Şenlikleri, Dans ve Tiyatro Festivalleri ile kampusla içiçe bir sosyal yaşama sahip oluyorlar.

BİZE ULAŞIN