Haliç'ten tıpta iddialı çıkış

Bu yıl ilk öğrencilerini almaya başlayacak olan Haliç Üniversitesi Tıp Fakültesi, seçkin akademik kadrosuyla ezberden uzak eğitim verecek

Haliç'ten tıpta iddialı çıkış
Haliç Üniversitesi tıp alanına iddialı girdi. 2015- 2016 akademik yılında ilk öğrencilerini almaya başlayacak olan tıp fakültesinde seçkin bir akademik kadroyla ezbere dayalı olmayan eğitimler verilecek. Fakültede yetişecek öğrencilerin, bilgi ve becerileri ile evrensel değerlere sahip iyi birer hekim olmaları yanında, tıpta uzmanlık sınavı (TUS) gibi kariyer basamaklarını da rahatça aşabilecekleri bir donanıma sahip olmaları hedefleniyor. Fakültede ilk 3 yıl yapılandırılmış klasik ve entegre sistem, daha sonraki yıllarda entegre ve probleme dayalı eğitimler verilecek. Haliç Üniversitesi yeni öğrencileri ve yeni yerleşkeleriyle de hızla büyümeye devam ediyor. Bu kapsamda, geçen yıl teknik donanımı yüksek, akıllı binası ile teknolojiyi sonuna kadar kullanan ve öğrencilere kolay ulaşım sağlayacak olan Kâğıthane yerleşkesi hızla hayata geçirildi.

5 YILDA HEM LİSANS HEM YÜKSEK LİSANS

Haliç Üniversitesi yenilenmiş ve güçlendirilmiş kadrosu ile lisans ve lisansüstü programlarıyla "çağı yakalamayı değil"; "çağa öncülük etmeyi" hedefliyor. Bu kapsamda 4'üncü sınıf öğrencilerine eğitimleri devam ederken, alanlarında "özel öğrenci" statüsü ile yüksek lisans yapmalarına da imkan tanınıyor. Böylelikle öğrenciler 5 yılda hem lisans hem de yüksek lisans diplomasına sahip olma hakkı elde ediyorlar.

KAMPUS VE SOSYAL YAŞAM OLANAKLARI
LEVENT YERLEŞKESİ'NDE SPORLA İÇİÇE: Haliç Üniversitesi spor yapmanın ve spor etkinliklerinin gençlerin sosyal hayatlarında ve gelişimin de çok önemli bir etken olduğunu bilerek Türkiye Spor Yazarları Derneği ile bir iş birliği yaptı. Bu kapsamda Levent yerleşkesinde olimpik yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, futbol, tenis, hentbol, basketbol sahaları tartan pist, fitness, sauna içeren, öğrencilerin her türlü sporu yapabileceği tesisler kuruldu.
ULUSLARARASI OFİS :Haliç Üniversitesi AB ve Uluslararası İlişkiler Birimi, 15 ülkede 100'ün üzerinde üniversite ve bir çok kurum ile öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, ortak araştırma programları, ortak sempozyum, konferans, sertifika programları, ve daha birçok konuda işbirliği için üzere çalışmalar yapıyor.
BURSLAR: Haliç Üniversitesi'ndeki öğrencilerin yüzde 64'ü burslu olarak eğitim görüyor. Üniversite, "Üniversiteye Giriş Başarı Bursları", "ÖSYM Başarı Bursları", "Mütevelli Heyeti Bursları", "Başarı Bursları", "Teşvik Bursları", "Spor, Sanat ve Kültür Bursları", "Destek Bursları" olmak üzere 7 çeşit burs veriyor.

BİZE ULAŞIN