Istanbul Aydın Üniversitesi'nde sektörle içiçe eğitim

Türkiye'de ilk kez İstanbul Aydın Üniversitesi'nde hayata geçirilen "Yerinde Uygulama Sistemi"yle öğrenciler eğitimleri boyunca sektörde çalışma fırsatı buluyor, daha mezun olmadan iş dünyasıyla tanışıyor

Istanbul Aydın Üniversitesi'nde sektörle içiçe eğitim
İstanbul Aydın Üniversitesi, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek "Yerinde Uygulama Sistemi" ile stajdan farklı bir eğitim modeli sunuyor. İş dünyasıyla işbirliklerini kapsayan bu modelle öğrenciler eğitimleri boyunca ilgili sektörlerde çalışma fırsatını yakalıyor. İstanbul Aydın Üniversitesi, uygulamalı eğitim modeliyle Türkiye'deki kamu ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu, lider kişiliği ile farklılık yaratabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor. Bunun için de seçkin çözüm ortakları ile öğrencilerini sistemli olarak bir araya getiriyor. Ayrıca "Mezun Yerleştirme" sistemi ile mezun olacak ya da mezun olmuş öğrenciler de işe yerleştiriliyor. Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Mezun Yerleştirme ve Yerinde Uygulama Sistemi, öğrencilerin mezun olmadan iş tecrübesine sahip olabilmeleri ve mezuniyetlerinden sonra da işe yerleştirilmeleri konusunda destek veriyor.

ŞEHRİN ORTASINDA DEVASA KAMPUS
İstanbul Aydın Üniversitesi, Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV) tarafından ulusal ve uluslararası düzeyde aranılan nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla 2003 yılında kuruldu. Doğrudan YÖK'e bağlı olarak eğitim-öğretim hayatına başlayan Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu, Türkiye'nin ilk vakıf meslek yüksekokulu olarak bir ilke imza attı. İstanbul Aydın Üniversitesi şu anda 10 fakültede 56 lisans programı, 3 meslek yüksekokulunda 117 ön lisans programı, 4 uzaktan eğitim programı, yabancı diller yüksekokulu, 18 araştırma merkeziyle Florya, Bahçelievler, Beşiktaş, Kadıköy, Bakırköy ve Tepekent yerleşkelerinde eğitim hayatına devam ediyor. Mesleki bilgi birikimine sahip, deneyimli ve güçlü bir akademik kadroyu bünyesinde barındıran İstanbul Aydın Üniversitesi, ayrıcalıklı, modern ve sürekli yenilenen programları, sınırsız öğrenme özgürlüğü ve dünya standartlarındaki üstün teknolojik altyapısı ile öğrencilerini, çağdaş değerlerle donanmış, eleştirel ve etik düşünme yeteneğini kazanmış lider kişilikli bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyor. İstanbul Aydın Üniversitesi, 2 bin 500'ü yabancı 33 bini aşkın öğrencisi ile sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en önemli tarihi, kültürel ve ekonomik noktalarından biri olan İstanbul'un merkezinde bir şehir üniversitesi olarak anılıyor.

ÖĞRENCİYE EN GÜNCEL TEKNOLOJİ
Üniversite içerisinde alanında Türkiye'nin en modern ve en büyük laboratuvar komplekslerinden biri olan Techno Center ve Medical Sciences ile öğrencilere en güncel teknoloji sunuluyor. Teknoloji Merkezi, mühendislik eğitimi öğretimi için bütüncül bir yaklaşımı ele alan örnek ve entegre bir araştırma kompleksi olarak faaliyet gösteriyor.

ULUSLARARASI GEÇERLİLİKTE DİPLOMA
Öğrencilerine çift anadal, yandal, bölümler arası geçiş, Erasmus ve Sokrates değişim programları ile uluslararası yaz okulu olanaklarını sunan İstanbul Aydın Üniversitesi Avrupa Yükseköğretim Bölgesi'nde de geçerli diplomalar veriyor.

ULUSLARARASI KARIYER IMKÂNI
Dıplomaların uluslararası değer kazanması ve Avrupa'nın her yerinde tanınması konusunda önemli bir araç olan AKTS Etiketi (ECTS Label) ve Diploma Eki Etiketi'ne (DS Label) sahip olan İstanbul Aydın Üniversitesi bu anlamda Avrupa'nın en iyi üniversiteleri arasında da yerini aldı. Bu sayede, İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri, eğitimleri boyunca ve sonrasında, uluslararası dolaşımda her kapıyı aralayabilecek ve öğrenimlerine rahatlıkla yurtdışında devam edebilecekler. Bunun dışında, İngilizce'nin yanı sıra 13 farklı dilde eğitim veren İstanbul Aydın Üniversitesi, öğrencilerinin uluslararası alanda dünya insanı olarak yer almalarına da katkı sağlıyor.

KOŞULSUZ BURS OLANAĞI
İstanbul Aydın Üniversitesi, öğrencilere eğitimleri süresince kesintisiz maddi destek sağlıyor. Üniversite'de yüzde 5'den yüzde 100'e kadar farklı oranlarda; "başarı", "onur", "yüksek onur", "sporda başarı" ve "okul birinciliği" gibi burslar veriliyor.

BİZE ULAŞIN