Açıköğretim Ek yerleştirme ve ikinci üniversite başvuru-kayıt işlemleri

Açıköğretim ek yerleştirme, ikinci üniversite başvuru ve kayıt işlemleri başlıyor. Peki ek yerleştirme kayıt işlemleri nasıl yapılır? 2015 ÖSYS Ek Yerleştirme sonunda, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden birine yerleştirilenler başvuru ve kayıt işlemlerini 9-22 Eylül tarihinde online olarak yapabilecek. Açıköğretim ikinci üniversite kapsamında başvuru ve kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler de 9-22 Eylül tarihleri arasında işlemlerini yapabilecekler. İşte tüm detaylar.

Açıköğretim Ek yerleştirme ve ikinci üniversite başvuru-kayıt işlemleri
Açıköğretim ek yerleştirmme, İkinci üniversite başvuru ve kayıt işlemleri başlıyor. AÖF kayıtlarının bitmesinin ardından şimdi de ek yerleştirme ve ikinci üniversite kayıt işlemleri yapılıyor. Peki ek yerleştirme kayıt işlemleri nasıl yapılır? 2015 ÖSYS Ek Yerleştirme sonunda, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden birine yerleştirilenler başvuru ve kayıt işlemlerini 9-22 Eylül tarihinde online olarak yapabilecek. Açıköğretim ikinci üniversite kapsamında başvuru ve kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler de 9-22 Eylül tarihleri arasında işlemlerini yapabilecekler. İşte tüm detaylar.

Açıköğretim ek yerleştirme başvuru/kayıt işlemleri için tıkla

Açıköğretim ikinci üniversite başvuru/kayıt işlemleri için tıkla

İnternetten Başvuru İşlemleri

09 Eylül 2015 Çarşamba günü başlayıp 22 Eylül 2015 Salı günü saat 17.00'de sona erecektir. İnternetten Başvuru Adresi : http://kayit.anadolu.edu.tr İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir.

22 Eylül 2015 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.
Adaylar, 2015-2016 Öğretim Yılı Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu'nda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilirler.
İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim "Kılavuzlar" bağlantısından ya da http://kayit.anadolu.edu.tr İnternet başvuru sitesinden ulaşılabilir.

Kayıt İşlemleri

09 Eylül 2015 Çarşamba günü başlayıp, 21 Eylül 2015 Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Mazeretli Kayıt İşlemleri

22 Eylül 2015 Salı günü mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır. 19 Eylül 2015 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.

Adaylar, 09 - 21 Eylül 2015 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 22 Eylül 2015 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 22 Eylül tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

İnternet Başvuru ve Kayıt ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.

Adaylar, ders transferi ve muafiyet işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye Açıköğretim Duyurularından ulaşabilirler.
BİZE ULAŞIN