E-Okul giriş nasıl yapılır?

E Okul sınıf sorgulama nasıl yapılır? E-Okul öğrenci girişi nasıl yapılır? E Okul ile hangi bilgilere ulaşılabilir? Detaylar haberimizde...

E-Okul giriş nasıl yapılır?
2015-2016 eğitim ve öğretim yılı bugün başladı. Çocuğunuzun okulda hangi sınıfta olduğunu e-okul üzerinden sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte, yeni eğitim öğretim yılı içerisinde çocuğunuzun okul durumuyla ilgili tüm merak ettiklerinizi yine e okul üzerinden öğrenmeniz mümkün.
Öğrencilerin ilköğretim ve orta öğretim kayıt nakil işlemleri, sınav sonuçları, devamsızlık bilgileri, mezuniyet ve öğretim hayatıyla ilgili bir çok bilgiye e-okul sistemi sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

E Okul üzerinden hangi bilgilere ulaşabilirsiniz?

E Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencilerin durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi alınması mümkündür.

- Öğrencilerin devamsızlık durumlarını sorgulamak,

- Öğrencilerin yazılı notlarını öğrenmek,

- Karne notlarını sorgulama

- Sınav tarihlerini öğrenme

Bunlara benzer pek çok bilgiyi E Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenmek mümkündür. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi griş için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E-Okul giriş nasıl yapılır?

E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanması gerekiyor. Öğrencinin TC kimlik numarası ile okul numarası kullanılarak giriş yapılabilen bu sistem tüm bilgileri velilerin ayağına kadar getiriyor. Erişim sağlandıktan sonra e okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden dilediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN