Erzincan'da yeni atana öğretmenlere sürpriz

Erzincan'a yeni atanan öğretmenlere 'Hoş Geldin Öğretmenim' projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Erzincan'ı tanımaları amaçlı bir gezi düzenlenerek şehrin muhtelif yerleri gezdirilip, Ekşisu mesire alanında yemek ikramında bulunuldu.

Erzincan'da yeni atana öğretmenlere sürpriz
Gerçekleştirilen proje kapsamında yapılan turda, ilk olarak Erzincan şehir merkezi öğretmenlere gezdirildi. Daha sonra Erzincan Ekşisu Mesire Alanı gezdirilerek yemek ikramında bulunuldu.
Son üç yıldır yapılan uyum etkinliği Erzincan Vali Yardımcısı Fatih Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Erzincan'a yeni atanan öğretmelerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Sıcak sohbet ortamı içerisinde düzenlenen etkinlikte öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yeni atanan öğretmenlere yapmış olduğu bu gezi etkinliklerini güzel ve verimli bulduklarını belirterek, Erzincan'ı çok daha yakından ve güzel bir şekilde tanıma fırsatlarının olacağını ifade ettiler.
Yapılan etkinlikte bir konuşma yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün yeni atanan öğretmenlerle daha çok güçlendiklerini belirterek, konuşmasının devamında şu görüşlerde bulundu;'2015-2016 eğitim öğretim yılımızı dün itibari ile başlatmış olduk. Ziller çaldı.
Bizler 'Ver Elini Projesi' kapsamında ilimizde yeni atanan öğretmenlere son üç yıldır yapmış olduğumuz ve Türkiye geneli Erzincan'ımızda ve ilçelerimizin hepsinde gelen öğretmen arkadaşlarımıza ilk intibak ve uyum süreçleriyle ilgili yapmış olduğumuz bir çalışma var. Bu çalışmaların ilki olarak öğretmen arkadaşlarımızla sabahleyin Milli Eğitim Müdürlüğümüzün önünde bir araya gelip, sizlere karanfil sunarak bu çalışmamızı başlattık. Daha sonra Erzincan'ın yakın mesire yerlerini bugün gezdiniz.
Erzincan'ımızda 40 bin 500 öğrencimiz var. Bu 40 bin 500 öğrencimize 3 bin 200 öğretmenimiz rehberlik ve önderlik yapacak sizlerle beraber. Sizlerle daha da güçlendik. İnşallah birlikte güzel çalışmalar yapacağız. İçinizde Erzincan'a ilk gelen arkadaşlarımız olduğu gibi 4-5 arkadaşımızda zaten Erzincanlı. İlimize bu yıl 115 öğretmen arkadaşımız il atamayla geldi. Bu arkadaşlarımızın 30'u merkezde geri kalan arkadaşlarımız ise ilçelerde. İl olarak baktığımız zaman özür atamalarında ilimize gelen öğretmen sayımız 101, giden öğretmen sayısı 127. İller arası tayinde ilimize gelen öğretmen sayımız 78, ilimizden giden öğretmen sayımız ise 159. Tabi ki burada giden daha çok gözükmekle birlikte sizler burada bizim imdadımıza yetiştiniz. 115 öğretmen ile toplamda 294 öğretmenimiz gelmiş oldu.
Giden öğretmen sayımız 286.Dolayısı ile bir işletme mantığıyla bakarsak zararlı değil, k'rdayız. Bizim k'rımız sadece sayılarla değil. Sizin gibi genç, sizin gibi cevval bilgi ve birikimlerini almış bütün bu bilgi ve birikimlerini öğretmenlerimize ve öğrencilerimize, öğretmende dedik çünkü biz bir araya gelmek suretiyle güzellikleri paylaşmak, yapılan yanlışlıkları da yapmamak gibi bir üslubumuz var. 'dedi.

Daha sonra konuşan Erzincan Vali Yardımcısı Fatih Kaya ise; 'Burada olduğunuz sürece sorunlarınıza çözüm bulacağız, önerilerinize açık olacağız ve bu şekilde daha da gelişerek emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Ben Vali yardımcılığı yapıyorum ve Erzincan Milli Eğitimi'ni beraber yürütüyoruz. Oldukça başarılı olduğumuzu da düşünüyorum. Sizlerinde Erzincan ailesine katılımınızla birlikte çok daha ileriye gideceğimizi düşünüyoruz. Bizim amacımız bir aile olmak bu anlamda birçok çalışma yapacağız. Biz devraldığımız bayrağı en iyi şekilde daha ileriye taşımak adına her şeyi yapmaya çalışacağız hep birlikte. Bu yemek kaynaşma tanışma yemeği oldu.'dedi.

BİZE ULAŞIN