Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak?

Direksiyon Uygulama sınavına girecek adaylar için direksiyon sınavı ne zaman yapılacağı ile ilgili tarihler açıklandı.

Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak?

Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak sorusunun cevabı ehliyet sınavları sonrasında ilk sorulan sorular arasında yer alıyor. Ehliyet sınav sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenendireksiyon sınavı tarihleri genellikle Ehliyet sınavlarından sonra 2 ya da 3 hafta sonra gerçekleşmekte olup yoğunluk olduğu durumlarda daha ileriki bir tarihe atılmaktadır. 14 Mayıstarihinde gerçekleşen ehliyet sınavının sonuçlarının açıklanması sonrasında, sürücü adayları ikinci aşama olanDireksiyon sınavı tarihini merak ediyorlar. Direksiyon Sınavı, motorlu taşıtlar sürücü belgesi alabilmenin ikinci koşulu olan ve belirli kurallar çerçevesinde yapılan uygulama sınavıdır. MEB tarafından görevlendirilen kişiler; araç sürebilmenizi, yaptıklarınızı ve yapamadıklarınızı, olaylara karşı tavrınızı farklı tarzda birkaç soru sorarak puanlıyor ve bu uygulama sınavı sonrasında başarılı olup olmadığınız değerlendiriliyor.

2016 yılının girmesiyle direksiyon sınavı uygulamasında da yeni döneme geçildi. yeni uygulama ile, Ehliyet sınavına giren kursiyerler yeni dönemde, en fazla 4 yazılı, 4 uygulama sınavına girme hakkına sahip olacaklar. Sınav döneminde sınava girmeyen kursiyerin bir hakkı kullanılmış sayılacak.

Direksiyon sınavı ne zaman?

4-5 Haziran 2016 ana sınav tarihleridir. 25-26 Haziran 2016 ve 23-24 Temmuz 2016 ara sınav tarihleri olmakla birlikte kursların bulunduğu ilçelerdeki yoğunluğa göre ana ve ara sınav tarihleri değişebilir. Ehliyet sınavları aday yoğunluğu bakımından katılımın yoğunluğuna göre direksiyon sınav tarihleri çok değişkenlik gösterecektir. Kursunuzla irtibat halinde bulununuz.

DİREKSİYON SINAVINA NASIL HAZIRLANMALIYIM?

Eğer sınavdan 70 puan alarak başarılı olursanız direksiyon sınav ücretini ödemeniz gerekiyor. Sürücü adayları teorik sınavdan ziyade direksiyon sınavında çok zorlanmaktadır.

BİZE ULAŞIN