2016 KPSS Önlisans soruları ve cevapları adaylarla paylaşıldı

2016 KPSS Önlisans soruları ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı. KPSS Önlisans soruları ve cevapları ile sonuçları beklemeden sınavdan ne kadar puan alacağınızı öğrenebilirsiniz.

2016 KPSS Önlisans soruları ve cevapları adaylarla paylaşıldı

KPSS Önlisans soruları 16 Ekim'de gerçekleştirilen sınavın ardından ÖSYM tarafından adayların erişimine açıldı. Henüz sınav sonuçlarının açıklanması için zaman varken adaylar KPSS 2016 Önlisans soruları üzerinden bir değerlendirme yapabilecekler. Bu KPSS Önlisans soruları ile yapılacak değerlendirmede adaylar hangi soruları doğru, hangilerini yanlış yanıtladıklarını görebilecekler. Böylece sınav sonuçları hakkında tahmin yapabilecekler.

KPSS 2016 Önlisans soruları ve cevapları için tıklayın

KPSS ÖNLİSANS 2016 SONUÇLARI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" basılmaktadır.

BİZE ULAŞIN