ÖSYM, DGS yerleştirme sonuçlarını açıkladı! Tıkla - öğren!

ÖSYM tarafından Dikey Geçiş Sınavı (DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı.ÖSYM tarafından yapılan DGS'nin sonuçlarına göre, bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adaylar, kayıt işlemleri için 21 Ekim Cuma gününe kadar ilgili üniversiteye başvurması gerekiyor.

ÖSYM, DGS yerleştirme sonuçlarını açıkladı! Tıkla - öğren!

DGS Yerleştirme Sonuçları açıklandı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan 2016-DGS sonuçlarına göre, tercih yapan adayların yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlandı. Yerleştirme sonuçları, https://sonuc.osym.gov.tr adresli ÖSYM'nin resmi internet sayfasından açıklandı.

DGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLA SORGULA

YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Yerleştirme, adayların DGS puanları ve tercihleri ile yükseköğretim programlarının kontenjan ve koşulları göz önünde tutularak bilgisayarla yapılacaktır.
Yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin İnternet sayfasında yayımlanacak, adaylara belge gönderilmeyecektir. Yükseköğretim programlarına yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir.

YERLEŞEMEYEN ÖĞRENCİLER NE YAPACAK?

2016-DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlara ek yerleştirmeler sayesinde açıkta kalan öğrenciler yerleşebilecek. Adaylardan ek yerleştirme ücreti olarak 15,00 TL alınacak.

BİZE ULAŞIN