AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? - 7-8 Ocak Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

7 ve 8 Ocak 2017 tarihlerinde yapılan AÖL sınavı geride kaldı. Açık Öğretim Lisesi okuyan binlerce aday için heyecanlı bekleyiş başladı. Sınavın ardından 2 haftaya yaklaşık bir süre geçmesinden sonra ''AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?'' sorusu sıkça aratılmaya başladı. Heyecanla beklenen detayları öğrenmek için doğru adrestesiniz. 2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır? AÖL sonuçları açıklandı mı? İşte tüm detaylar...

AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? - 7-8 Ocak Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Uzun süren çalışmaların ardından 7 ve 8 Ocak tarihlerinde yapılan AÖL sınavları geride kaldı. Sınavın ardından AÖL sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş başlamıştı. Aradan iki haftaya yakın bir süre geçmesinden sonra ise ''AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?'' sorusu giderek akıllarda çoğalmaya başladı. Peki 2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sınav sonuçları hakkında son dakika açıklamalarına sabah.com.tr'den ulaşabilirsiniz.

7-8 OCAK AÖL SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?


7 Ocak Cumartesi ve 8 Ocak Pazar 2017'de gerçekleştirilen Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Sınav sonuçlarının önümüzdeki haftaiçi içerisinde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklandığı an bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR? AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? - İŞTE SINAV SONUÇLARI HAKKINDA SON AÇIKLAMA!

18 yaşından gün almamış olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin yılda 2 dönem, 3. Dönem sınavının ilk günü itibariyle 18 yaşından gün almış olanların ise yılda 3 dönem kayıt yenilemeleri zorunludur. Öğrenciler, sınavlara girebilmek için Kayıt Yenileyerek ders seçimi yapmak zorundadırlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır. Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün mesai saatinin bitmesini bekleyecekler. Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır. Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem kayıt yenileme işlemleri 30 Ocak-08 Şubat 2017 tarihinde yapılacak.

AÇIK LİSEDEN AÖL MEZUN OLMANIN ŞARTLARI NELERDİR?

Açık liseden mezun olmak için en az 192 krediye sahip olmanız gerekiyor. Anadolu liselerinden, fen liselerinden ve düz liselerden çok fazla alttan dersi olmadan mezun olan bir öğrenci son sınıfta açık liseye geçtiğinde bu kredinin bir hayli fazlasına sahip olduğu için sadece zorunlu beş dersi alarak mezun oluyor.

Ancak meslek liselerinden, imam hatip liselerinden mezun olan veya diğer liselerden çok fazla alttan dersle mezun olan bir öğrenci genelde 192 krediyi tutturamadığı için bu zorunlu derslerle birlikte seçmeli dersleri de alıyor. Öğrenci mezun olmak için 192 krediyi toplaması gerekiyor.

- 8 dönem zorunluluğu: Öğrencilerin lise hayatı boyunca toplam 8 dönem okumaları gerekiyor. Yani 192 kredisi olan bir öğrenci birinci ve ikinci dönem zorunlu olan on dersi alayım ve mezun olayım diyemiyor. Öğrencinin lise boyunca toplam 8 dersinin olması yetiyor.

- Alanlı okuyan öğrenciler için alan kredisi en az 80 ve üzeri olmalı.

- Alanlı okuyan öğrenciler için 112 kredi ortak, 80 kredi ise alan kredisi olmalı.

- Alansız okuyan öğrenciler için 120 kredi ortak, 72 kredi ise seçmeli derslerden alınan kredi olmalıAÖL İKİNCİ DÖNEM SINAV TAKVİMİ

İkinci dönem sınavları ise 18-19 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. İkinci dönem AÖL sınav giriş belgeleri 14 Mart 2017'de erişime açılacak.

AÖL GEÇME NOTU KAÇ?

AÖL ders geçme notu son değişikliklerle birlikte 45'ten 50'ye çıkarılmıştır. AÖL sınavından 50 alan öğrenci dersi geçer.

BİZE ULAŞIN