Meraklı bekleyiş devam ediyor: Açıköğretim (AÖF) sonuçları ne zaman açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi AÖF (Açıköğretim) sınav sonuçları her sene birbirinden farklı günlerde açıklansa da, olağanüstü bir durum olmadığı zamanlar benzeri günlerde açıklanıyor. Bu sene henüz "2017 AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak" sorusunun yanıtı tam olarak belli değil yalnız Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamalara istinaden AÖF sınavlarının tahmini olarak açıklanma tarihi ile ilgili detayları sizlere aktarıyoruz. Böylece "sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanır mı" gibi soruların yanıtını kısmen yanıtlamış oluyoruz.

Meraklı bekleyiş devam ediyor: Açıköğretim (AÖF) sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ülkemizde çeşitli Açıköğretim Fakülteleri bulunuyor yalnız bunlar arasından en fazla öğrencisi bulunan üniversite; Anadolu Üniversitesi'dir. Geçtiğimiz haftalarda Anadolu Üniversitesi'nin AÖF bölümünde okuyan öğrenciler için final sınavları gerçekleştirilmişti. Yüzbinlerce öğrencinin girdiği Açıköğretim sınavları 14-15 Ocak tarihlerinde tamamlanmıştı. O zamandan bu zamana sınavlar ile ilgili bir gelişme olmadı. Bundan sonra beklenen tek gelişme ise sınav sonuçlarının açıklanması yönünde...

Şu an tüm öğrencilerin aklında o sorular var. "AÖF sınavı sonuçları neden açıklanmadı, ne zaman açıklanacak, sonuçlar belli oldu mu, bugün açıklanır mı?"

SON DURUM: AÖF sonuçları hala açıklanmadı. (Son güncelleme:)

Sınav soruları hemen ertesi gün yayımlanırken sonuçların açıklanması ne yazık ki haftaları bulabiliyor. Bu içeriğimiz ile Anadolu Üniversitesi AÖF sınav sonuçlarının daha önce kaç gün sonra açıklandığını ve üniversite yönetimi tarafından yapılan açıklamaları anbean sizlere aktaracağız.

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? (14-15 OCAK 2017 SINAVLARI)- İŞTE TAHMİNİ TARİH!
SINAV SORULARI NE ZAMAN YAYIMLANDI?
AÖF sınavları sona erdikten saatler sonra öncelikle Twitter ve daha sonra farklı mecralar üzerinden soruların açıklandığı duyurulmuştu.(Sınav soruları için üstteki görsele tıklayabilirsiniz.)

SINAVLAR NE ZAMAN YAPILMIŞTI?

Şu an sonuçlarının açıklanması beklenen sınavlar 14 Ocak Cumartesi ve 15 Ocak Pazar 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi.


ÖNCEKİ SINAVLAR 11 GÜN SONRA AÇIKLANMIŞTI
Öğrencilerin 26-27 Kasım 2016 tarihlerinde girdikleri vize sınavları 8 Aralık 2016 tarihinde açıklanmıştı. (Yaklaşık 11 gün sonra...)

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
Bugün yine aynı şekilde 11.güne girmiş bulunuyoruz. Anadolu Üniversitesi çoğunlukla bu süre zarfından sonuçları açıkladığından dolayı bugün/yarın sonuçların açıklanması bekleniyor.

Anadolu Üniversitesi tarafından AÖF sınav sonuçları açıklandıktan hemen sonra en hızlı şekilde bu sayfa üzerinden sorgulama ekranına ulaşabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?

Dilerseniz alttaki link üzerinden sizde sonuçları takip edebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sayfası (Sorgulama sayfası)

AÖF NOT SİSTEMİ HAKKINDA
Anadolu Üniversitesi AÖF vize ve final sınavları sonucu, alınan notun en az 100 üzerinden 35 olması, dersi başarılı olarak geçmenizi sağlıyor. Bunun haricinde, 84 ve 100 arası not alan öğrenciler AA, 77-83 arası not alan öğrenciler AB, 71 ve 76 arası not alan öğrenciler BA, 66 ve 70 arası not alan öğrenciler BB, 61 ve 65 arası not alan öğrenciler BC, 56 ve 60 arası not alan öğrenciler CB, 50 ve 55 arası not alan öğrenciler ise CC harfiyle derslerinden geçiyor. Koşullu olarak geçme notları ise 46 ve 49 arası CD, 40 ve 45 arası notlar DC, 33 ve 39 arası notlar ise DD olarak harflendiriliyor.
BİZE ULAŞIN