AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? (14-15 Ocak 2017 sınavları)- İşte tahmini tarih!

Anadolu Üniversitesi'nin Açıköğretim Fakültesinde (AÖF) okuyan öğrencilerin aklında şu an o soru var. 2017 AÖF sınavları bugün açıklanır mı yoksa pazartesi gününe mi kalır? Bu soruya şu an net bir yanıt vermek mümkün olmasa da bunu tahmini olarak doğrulayan açıklamaları sizlere aktarıyoruz.

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? (14-15 Ocak 2017 sınavları)- İşte tahmini tarih!
Üniversite eğitimini açıköğretimden devam ettiren öğrencilerin bir çoğu Anadolu Üniversitesi'nin fakültesinde (AÖF) eğitim görüyor. Bir çok kişi tarafından bilinmesede öğrencilere açıköğretimden eğitim görme şansı sunan 3 farklı üniversite bulunuyor. Bunlar öğrenci sayısına göre Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi bulunuyor.

Tüm fakültelerinin sınavları farklı tarihlerde gerçekleştiriliyor ve açıklanma süreleri değişkenlik gösterebiliyor. Öğrenci sayısının biraz daha fazla olması AÖF sınavların açıklanma zamanını uzatabiliyor.

Anadolu Üniversitesi, sınavların açıklanması konusunda değişkenlik gösteren bir kurum ve sınavlarının ne zaman açıklanacağı tam olarak belli olmuyor. Yalnız elimizde bulunan veriler AÖF sınavlarının kısa bir süre sonra açıklanacağına işaret ediyor.

SON DURUM: AÖF sonuçları henüz açıklanmadı.

İNTERNET SİTESİNDE 20 GÜN OLARAK BELİRTİYOR
Bahar ya da güz dönemi fark etmeksizin Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen son sınavların açıklanma tarihlerine baktığımızda sonuçların belli olması 20 günü bulmuyor yalnız kendi sitesinde (Anadolu.edu.tr) alttaki bilgiler yer alıyor.

Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 20 gün içinde Öğrenci Girişi sayfadan açıklanmaktadır.

Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır.

Kaynak: https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/sinavlar-ve-sorumluluk-uniteleri/sinavlar

Buna göre şu sonucu ortaya çıkartabiliriz. "Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak" sorusunun yanıtı: en fazla 20 gün içerisinde açıklanacaktır. Yalnız bu bilginin internet sitesinde uzun zamandır yer aldığını ve yeni yayınlanmadığını belirtmek isteriz.

AÖF'ÜN SINAV SONUÇLARI İLE İLGİLİ YAYINLADIĞI VİDEO

Videoyu göremiyorsanız tıklayın: http://m.sabah.com.tr/webtv/medya/aof-sinav-sonuclari-ne-zaman-aciklaniyor

ÖNCEKİ SINAVLAR DAHA KISA SÜREDE AÇIKLANMIŞTI
Son sınavları gözden geçirdiğimizde sınavların şimdikinden çok daha kısa bir sürede açıklandığını görüyoruz. Bunu daha iyi değerlendirmek için önceki sınavların tarihleriyle birlikte açıklanma sürelerini sizlere aktarıyoruz.

* 26-27 Kasım 2016 Cumartesi-Pazar tarihlerinde gerçekleşen Güz Dönemi Ara Sınavları (Vize), 7 Aralık 2016 Çarşamba tarihinde açıklanmıştı. (Yaklaşık 10 gün sonra öğle saatlerinde...)

* 4-5 Haziran 2016 tarihlerinde gerçekleşen Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavları, 14 Haziran 2016 Salı günü açıklanmıştı. (Yaklaşık 9 gün sonra...)

* 16-17 Nisan 2016 tarihinde yapılan Bahar Dönemi Ara Sınavları, 25 Nisan 2016 Pazartesi günü açıklanmıştı. (Yaklaşık 8 gün sonra...)

AÖF SINAVLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
Üstteki son 3 sınavın sonuçlarının açıklanma tarihini göz önünde bulundurduğumuzda ortalama 9 gün içerisinde açıklandığını görüyoruz. Bu ve diğer verilerle birlikte AÖF sınavlarının genellikle hafta içi açıklandığını ve 20 gün olarak belirtilmesine çok daha kısa sürelerde sonuçların duyurulduğunu görüyoruz.

Bir önceki yazımızda sizlere Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan'ın açıklamalarını aktarmıştık. Tekrar aktarmak gerekirse;

"Sınavın sonuçlarını en kısa zamanda öğrencilerimize duyuracağız"

"İnşallah en kısa zamanda sınav sonuçlarını da ilan edeceğiz. Biliyorsunuz son 1 yıldır sınav sonuçlarını 1 haftalık bir süreye indirgedik. Yani sonuçlarını 1 hafta içerisinde ilan ediyoruz. Bu sınavın sonuçlarını da en kısa zamanda öğrencilerimize duyuracağız."


Bu açıklamayıda göz önünde bulundurduğumuzda sınav sonuçları her an açıklanabilir. Eğer bugün açıklanmazsa tahmini olarak Pazartesi günü açıklanacağını düşünüyoruz.

AÖF ile ilgili tüm açıklamaları ve gelişmeleri anbean takip ederek sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Gerek sosyal mecralardan gerekse diğer platformlardan takip etmeye devam ediyoruz. Sonuçlar yayımlandığı gibi bu sayfa üzerinden sorgulama ekranına ulaşabileceksiniz.

Dilerseniz sizde bizim gibi web sitesi üzerinden ve sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANLARI
- SINAV SONUCU SORGULAMA SAYFASI
- SINAV SONUCU SORGULAMA SAYFASI (ALTERNATİF LİNK)

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ SOSYAL AĞLARI
- ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (TWITTER)
- AÖF ANADOLUM (AÖF'LÜLERE ÖZEL FACEBOOK SAYFASI)

Üstteki linkler Anadolu.edu.tr'e yönlenmektedir. Aynı zamanda sonuçların yer alacağı sayfalardır. Anadolu.edu.tr haricindeki kaynaklara güvenmeyiniz.

SINAV SONUÇ İTİRAZI

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5 (beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

AÖF SINAVLARININ TARİHLERİ

Bahar Dönemi Ara Sınavı15 - 16 Nisan 2017
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı27 - 28 Mayıs 2017
2016-2017 Üç Ders Sınavı22 Temmuz 2017
BİZE ULAŞIN