AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? - Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaptı mı? - İşte detaylar

7-8 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılan AÖL sınav sonuçları heyecanla beklenmeye devam ediyor. Açık Öğretim Lisesi öğrencileri sınavın ardından iki haftayı aşkın bir süre geçmesi nedeniyle ''AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?'' sorusunun yanıtını arıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ise AÖL sınav sonuçları hakkında henüz açıklama yapmadı. İşte AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı...

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? - Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaptı mı? - İşte detaylar

Açık Öğretim Lisesi okuyan binlerce öğrenci 7-8 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılan sınav sonuçlarını heyecanla beklemeye devam ediyor. ''AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?'' sorusunun cevabı merakla araştırılıyor. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama henüz gelmedi. Peki AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm bu soruların cevaplarını ve Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları sorgulama ekranını sabah.com.tr'de bulabilirsiniz.

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULA

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

18 yaşından gün almamış olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin yılda 2 dönem, 3. Dönem sınavının ilk günü itibariyle 18 yaşından gün almış olanların ise yılda 3 dönem kayıt yenilemeleri zorunludur. Öğrenciler, sınavlara girebilmek için Kayıt Yenileyerek ders seçimi yapmak zorundadırlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır. Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün mesai saatinin bitmesini bekleyecekler. Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır. Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem kayıt yenileme işlemleri 30 Ocak-08 Şubat 2017 tarihinde yapılacak.

AÖL SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI! - AÇIK LİSE ÖĞRENCİ GİRİŞİ İLE SINAV SONUÇLARI ÖĞREN!

AÖL YENİ KAYIT YAPTIRACAK OLANLAR

Yeni Kayıt ücretini yatırdığınıza dair dekont ve "Yeni Kayıt Başvurusu İçin Gerekli Evraklar" başlığı altında yer alan durumunuza uygun maddede belirtilen belgeler ile birlikte bulunduğunuz yerdeki irtibat bürosuna gidiniz. Kayıt işlemi gerçekleştirilen öğrenci "Ön Kayıt" durumundadır. İrtibat büroları öğrenciye ait not girişleri (tasdikname ile gelenlerin), resim aktarımı ve kredilendirme vs. gibi diğer bilgileri sisteme kaydederler. Bilgi girişleri tamamlanıp girişler kontrol edildikten sonra "Ön Kayıt" durumundaki öğrenci "Aktif " duruma getirilir. Öğrencilik durumunuz Aktif hale geldikten sonra, size verilen öğrenci numarası ve şifrenizle sisteme girip derslerinizi seçmelisiniz. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem yeni kayıt işlemleri 23 Ocak-03 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacak.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

a) İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar,

b) Lise ve meslek liselerinden ayrılanlar,

c) Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Müşavirliği/Eğitim Ataşeliklerinden, yukarıdaki (a) ve (b) maddelerindeki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesi almış olanlar. başvurabilir.

BİZE ULAŞIN