AÖF sınav sonuçları bugün açıklandı! - 2017 Açık Öğretim sınav sonuçları ve AÖF öğrenci girişi sayfası!

14-15 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleşen AÖF güz dönemi final sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Son dakika gelen bilgilere göre AÖF sınav sonuçları az önce açıklandı. Binlerce adayın merakla beklediği 2017 AÖF sınav sonuçlarına ulaşmak için haberimizde bulunan bağlantıya tıklayarak TC kimlik numaralarınız ile sonuçları öğrenebilirsiniz. İşte Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim sınav sonuçları...

AÖF sınav sonuçları bugün açıklandı! - 2017 Açık Öğretim sınav sonuçları ve AÖF öğrenci girişi sayfası!
Binlerce adayın heyecanla beklediği AÖF güz dönemi final sınavı sonuçları için heyecan dorukta. 14-15 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleşen sınavların ardından sonuçları merakla bekleyen adaylar ''AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?'' sorusunun cevabını aratırken AÖF final sınav sonuçlarının bugün içerisinde açıklanması bekleniyor. Son dakika gelen bilgilere göre AÖF sınav sonuçları az önce açıklandı. İşte AÖF güz dönemi final sınavı sonuçları sorgulama ekranı AÖF 2017 SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI! - (ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLA)

AÖF SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!


Geçtiğimiz hafta Pazartesi gününden itibaren açıklanması beklenen AÖF sınav sonuçları bir türlü açıklanmamıştı. Gün geçtikçe adaylarda sınav sonuçları için heyecan artarken son gelen bilgilere göre Anadolu Üniversitesi sınav sonuçlarının bugün içerisinde açıklanması tahmin ediliyor. Açık Öğretim sınav sonuçları açıklandığı an aşağıda bulunan sorgulama linkinden öğrenebilirsiniz.

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ FACEBOOK HESABI İÇİN TIKLA


BAHAR DÖNEMİ KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

2016-2017 AÖF Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri 13 Şubat itibari ile başlayacak. Öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini internet aracılığı ile yapacaklar.

AÖF'TE 3 DERS HAKKI

Anadolu Üniversitesi rektörü Naci Gündoğan, AÖF öğrencileri için önemli açıklamalarda bulundu. Açıköğretim Fakültesi İktisat ve İşletme programlarında kayıtlı olan öğrencilerden mezun olması için sadece tek dersi kalmış olanların dönemlerini uzatmamaları için uygulamada olan tek ders sınav haklarının, bu sene itibari ile birlikte üç derse çıkarıldığını belirtti.

Öğrencilerin belirtilen bu üç ders sınav hakkından yararlanabilmesi için 2016- 2017 eğitim ve öğretim yılı güz dönemi ya da bahar dönemi içerisinde o derslere kayıt yaptırmış olması gereklidir. Başarısız olunan üç dersten de DZ veya YZ gibi harf notu almış olan öğrenciler için üç ders hakkı tanınmamaktadır. Ayrıca uygulamalı olan dersler için de üç ders sınav hakkı tanınmaz. Yapılan üç ders sınavın notu da dönem sonu yani final sınav notu olarak geçmektedir.

AÖF'TE YENİ DÖNEM

AÖF sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belirsizliğini korurken Anadolu Üniversitesi'nin resmi sitesinde AÖF'de yeni dönem duyurusu geldi. Yapılan duyuruya göre; yaklaşık 1,5 milyon öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi sınavlarında yeni bir uygulamaya geçiliyor. 18 Ocak 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle AÖF sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında açık uçlu, kısa cevaplı, doğru-yanlış, eşleştirme gibi farklı tip soruların da sorulmasının önü açılmış oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, yaklaşık bir yıl süren yoğun bir çalışmanın sonunda, 2016/2017 öğretim yılı bahar döneminden itibaren açıköğretim sistemindeki bazı derslerin ara sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında kısa cevaplı ve açık uçlu soruların da kullanılmaya başlanacağını söyledi. Rektör Gündoğan, "Açıköğretim Fakültesi'nin 4 programında 4 ders kapsamında ilk uygulama başlayacak. Bu programlar Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Felsefe ve Tarih programları olacak. Türk Dili ve Edebiyatı programında Çağdaş Türk Romanı, Sosyoloji Programında Türk Sosyologları, Felsefe Programında Çağdaş Felsefe ve Tarih Programında Hukuk Tarihi derslerinin ara sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında 2 kısa cevaplı ve 1 açık uçlu soru yer alacaktır." dedi.

BİZE ULAŞIN