E-okul öğrenci ve veli giriş sistemi ile ders programınızı öğrenin

20 Ocak Cuma günü milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşanmıştı. Bugün itibari ile okullar açıldı ve öğrenciler için eğitim öğretim yılının ikinci dönemi başladı. Okulların açılması ile beraber e okul öğrenci girişi ekranı aratılmaya başladı. Öğrenciler e okul veli bilgilendirme sistemi ile ders programlarını öğrenebiliyor. e-Okul öğrenci girişini bu başlık altından yapabilirsiniz. İşte VBS giriş sistemi...

E-okul öğrenci ve veli giriş sistemi ile ders programınızı öğrenin
20 Ocak Cuma 2017 yılında karne heyecanı yaşayan ve 2 haftalık tatil yapan milyonlarca öğrenci için eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemi bugün itibari ile başladı. Sabah saatlerinden itibaren okullarına giden öğrenciler bir yandan da e okul öğrenci girişi ile ders programlarını öğrenmeye başladı. e okul öğrenci girişi sayfası için doğru adrestesiniz. Bu başlık altında bulunan linke tıklayarak veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz. İşte VBS giriş sistemi...

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPMAK İÇİN TIKLAYINE-OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?


E-Okul girişi yapmak oldukça kolaydır. İlk yapmanız gereken yukarıda verdiğimiz bağlantıya tıklamanız. Daha sonra açılan sayfadaki 'öğrenci kimlik no' , 'Öğrenci okul no' ve yan tarafında çıkan resimdeki rakamları yazarak giriş tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından karşınıza gelen ekranda öğrenciyi doğrulamak ve sorulan sorulara göre T.C kimlik no üzerindeki bilgileri girmeniz gerekecek. Bu işlemlerin ardından e-okul öğrenci sayfasına girişini tamamlamış oluyorsunuz.

E-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmektedir. 686 KHK! İHRAÇ EDİLEN MEMUR VE ÖĞRETMENLER İSİM İSİM LİSTESİ! (7 - 8 ŞUBAT KHK İHRAÇ LİSTESİ)
E-OKUL İLE HANGİ SORGULAMALAR YAPILIR?

E-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bkanalığı sunucularına girilmektedir.

E-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.
BİZE ULAŞIN