2017 İlkbahar YDS - Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuçları bu tarihte açıklanacak! YDS sonuç açıklanma tarihi belli oldu!

ÖSYM tarafından yapılan 2017 YDS İlkbahar dönemi sınav sonucu için adaylar gün sayıyor. 02 Nisan 2017 tarihinde yapılan Yabancı Dil Sınav sonucu kesin ne zaman açıklanacak? Adaylar YDS Yabancı Dil Seviye Tespit Sınav sonuçlarını ne zaman öğrenebileceklerini merak ediyorlar. Bu konu ile ilgili ÖSYM'den açıklama geldi. İşte binlerce kişinin merak ettiği o sorunun cevabı, YDS bu tarihte açıklanacak!

2017 İlkbahar YDS - Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuçları bu tarihte açıklanacak! YDS sonuç açıklanma tarihi belli oldu!

Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek amacıyla düzenlenen, ilkbahar dönemi Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) 2 Nisan 2017 yapıldı. ÖSYM tarafından düzenlenen YDS, saat 10.00'da başladı ve 180 dakika sürdü. YDS ilkbahar do¨nemi, Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dillerinde gerçekleştirildi. YDS, ilkbahar ve sonbahar dönemi olmak üzere senede iki kez düzenleniyor.

YDS SONUÇLARI BU TARİHTE AÇIKLANIYOR

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), sınav sonuçlarının 20 Nisan'da açıklanacağını duyurdu. YDS sınavlarının sonuçlarını öğrenmek isteyen adayların ÖSYM web sitesi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapması gerekiyor. Adaylar bu sayfadan sonuçları öğrenebilecek. Buradan açıklanacak sonuçlar dışında herhangi bir sonuç belgesi gönderimi gerçekleşmeyecek.

YDS NEDİR?

ÖSYM tarafından düzenlenen ve açılımı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı olan merkezi bir yabancı dil sınavdır. Daha önceleri uygulanan ÜDS ve KPDS sınavlarının da bu sınava dahil edilmesi ile birlikte kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere üniversiteler ve özel sektörlerde geçerliliği olan bir dil sınavıdır.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçları kaç yıl geçerli?

ÖSYM'nin aldığı karar uyarınca Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçları kurumların kendi mevzuatındaki geçerlilik süresi olacak. YDS geçerlilik süresini başvuru yapılan kurum (üniversiteler, ve diğer kurumlar) belirleyecek. Bununla birlikte YDS sonuçları Yabancı dil tazminatı ile ilgili olarak; 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2. maddesine göre, sınavda alınacak puanlar sınav tarihinden itibaren beş yıl süreyle geçerli olacak.

BİZE ULAŞIN