E Okul öğrenci girişi ile sınav sonuçları görüntüleme! - İşte Veli Bilgilendirme Sistemi

Sınav haftalarının başlaması ile birlikte öğrenciler ve veliler e okul öğrenci girişi ile sınav sonuçlarını internet üzerinden kolay bir şekilde görüntüleme imkanına sahip. Veli Bilgilendirme Sistemine bu başlık altından ulaşarak sınav sonuçlarınızı ve karne notlarınızı görüntüleyebilirsiniz. e okul öğrenci girişi ekranı sabah.com.tr'de.

E Okul öğrenci girişi ile sınav sonuçları görüntüleme! - İşte Veli Bilgilendirme Sistemi
Yarın yapılacak TEOG sınavı öncesi e okul öğrenci girişi ile veliler karne notlarını internet üzerinden görüntüleyerek çocuklarının son durumunu kontrol ediyor. Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde milyonlarca veli kolaylıkla internet üzerinden sınav sonuçlarına, ders saatlerine ve devamsızlık durumuna bakabiliyor. e okul öğrenci girişi ile bu başlık altından TC kimlik numaralarını girerek giriş yapabilirsiniz. İşte VBS giriş sistemi...

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN


E-OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

E-Okul girişi yapmak oldukça kolaydır. İlk yapmanız gereken yukarıda verdiğimiz bağlantıya tıklamanız. Daha sonra açılan sayfadaki 'öğrenci kimlik no' , 'Öğrenci okul no' ve yan tarafında çıkan resimdeki rakamları yazarak giriş tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından karşınıza gelen ekranda öğrenciyi doğrulamak ve sorulan sorulara göre T.C kimlik no üzerindeki bilgileri girmeniz gerekecek. Bu işlemlerin ardından e-okul öğrenci sayfasına girişini tamamlamış oluyorsunuz.

E-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmektedir.

?E-OKUL İLE HANGİ SORGULAMALAR YAPILIR?

E-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bkanalığı sunucularına girilmektedir.

E-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.
BİZE ULAŞIN