Güney sahillerinde eğitim turizmi

Öğrencilerin İngiliz ailelerin yanında konaklayarak dil öğrenebileceği Türkiye’nin ilk uluslararası dil okulu Fethiye’de kuruldu. Yabancıların da yoğun talep gösterdiği dil okullarıyla Akdeniz’de eğitim turizmi başlatılacak

Güney sahillerinde eğitim turizmi
7 binden fazla İngiliz'in yaşadığı Fethiye'de host-family sistemini uygulayacak Türkiye'nin ilk uluslararası dil okulu kuruldu. Londra, Oxford ve Cambridge gibi şehirlerdeki imkânlar küçük İngiltere olarak bilinen Fethiye'ye taşındı. Öğrenciler burada yaşayan İngiliz ailelerin yanında konaklayarak yabancı dil öğrenebilecek. İngilizceyi "doğal ortamında" öğrenmek için öğrencilerin artık yurtdışına gitmesine gerek kalmayacak. Dil okulu Türk ekonomisine de önemli katkılar sağlayacak. Rusya, Ortadoğu, Arap ve Afrika ülkelerinin de yoğun talep gösterdiği dil okulları genişletilerek Akdeniz'de eğitim turizmi başlatılacak.

HEM HESAPLI HEM GÜVENLİ
BAU GLOBAL ailesinin Mentora markası tarafından kurulan okul 30 dönümlük bir arazide hizmet verecek. 26 dersliğin bulunduğu kampusta 160 öğrenci konaklayabilecek. 16 yaş üstü öğrenciler Fethiye'de yaşayan İngiliz ailelerin yanında kalabilecek. 8-16 yaş arası çocukların yurt dışına gitmeleri ulaşım ve güvenlik açısından aileleri tedirgin ettiği için Mentora Fethiye çok erken yaşta çocuklara konuşma imkânı sağlayacak.

LONDRA'YA RAKİP OLDU
Okulun İngiltere'ye göre çok daha ucuz olması ve coğrafi konumu itibariyle Afrika, Arap, Ortadoğu ile Balkan ülkelerine yakın olması bu bölgede eğitim turizmini başlatacak. Farklı ülkelerdeki temsilcilikler aracılığıyla okulun imkânları tanıtılarak uluslararası öğrenci çekilecek. SABAH'a konuşan Mentora İran temsilcileri İranlı ailelerin eskiden dil eğitimi için çocuklarını İngiltere'ye gönderdiklerini belirterek "Ancak Türkiye'ye göre çok daha uzak ve pahalı. Fethiye'ye şimdiden yoğun ilgi var. Burası Londra'ya rakip olacak" dedi. Eğitim süresi tercih edilen içeriğe göre 2 haftadan 12 aya kadar farklı periyodlarda gerçekleşecek. Okulda konuşma ağırlıklı programların yanı sıra uluslararası geçerliliğe sahip TOEFL ve IELTS gibi sınavlara da hazırlanma olanakları da sunulacak.

DOĞAL İNGİLİZCE ORTAMI
8-16 yaş grubunun kampus içinde sadece İngilizce konuşmaya teşvik etmek için "doğal İngilizce ortamı" yaratıldı. Okulda görev yapan öğretmenlerin tamamının anadili İngilizce. Bunun yanı sıra kantin, yemekhane gibi birimlerde görev yapan personel de yabancılardan oluşuyor.
BİZE ULAŞIN