TEOG soru ve cevapları 2017 bu sayfada! - TEOG sınav sorularını bu adreste bulabilirsiniz

Aylardır süren çalışmalar ve heyecanlı bekleyişin ardından yüzbinlerce öğrenci için kritik gün geldi. Bu sabah saatlerinden itibaren öğrenciler dualarla TEOG sınavına girdi. Sınavın hemen ardından ise 26 Nisan TEOG sınav soruları aratılmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ise 2017 TEOG sınav soruları hakkında önemli bir açıklama yapıldı. 2017 TEOG sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

TEOG soru ve cevapları 2017 bu sayfada! - TEOG sınav sorularını bu adreste bulabilirsiniz
İlköğretim okuyan öğrenci ve velilerin heyecanla beklediği gün geldi. TEOG sınavı için yüzbinlerce aday sabah saatlerinden itibaren yola koyuldu ve sıra başında ter döktü. Sınavın hemen ardından ise 26 Nisan 2017 Çarşamba TEOG soruları merak konusu oldu. Doğru ve yanlışlarını kontrol etmek isteyen adaylar TEOG sınav sorularını araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen son açıklamaya göre ise 2017 TEOG sınav soruları ve cevaplarının yayınlanacağı tarih belli oldu. İşte tüm ayrıntılar... TEOG SORU VE CEVAPLARI BU ADRESTE!
TEOG SINAV SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TEOG sınav soruları ve cevaplarının 26 ve 27 Nisan sınavlarının ardından Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden yayımlanması bekleniyor.

YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

MEB'TEN AÇIKLAMA GELDİ

Milli Eğitim Bakanlığınca, 8'inci sınıf ikinci dönem merkezi ortak sınavının soru ve cevapları ile çözüm videolarının yarın saat 14.00'ten itibaren "www.eba.gov.tr" adresinde yayımlanacağı bildirildi.

TEOG SINAV SORULARINI SORGULA

TEOG SINAVI NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

a. Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır.
b. Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır.
c. Her adayın cevap kâğıdı, optik okuyucuyla okutulacaktır.
ç. Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar hesaplanacaktır.
d. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.
e. Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı; [(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır.
f. 8'inci sınıfta her dönem için uygulanan ortak sınavlar sonucunda yapılan hesaplama ile o döneme ait ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı bulunur. Her iki dönem puanının aritmetik ortalaması; ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur ve yerleştirmeye esas puanda kullanılır.
g. Salon görevlilerince kopya çektiği tespit edilen öğrencilerin, kopya sonucu iptal edilen o dersin sınavı puanla değerlendirilmez. Ancak dönem puanı ve ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav adedi tam olarak alınır.
ğ. Engelinden veya başka bir sebepten dolayı herhangi bir dersten muaf olan öğrencilerin ortak sınav puanı, yıl sonu başarı puanı hesaplamasındaki usullere uygun olarak hesaplanacaktır. Tüm hesaplamalar virgülden sonra dört basamağa kadar yapılacaktır.
h. Soru iptali olması durumunda ilgili soru o ders sınavına katılan bütün öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecektir.

TEOG SINAVI SON GÜNLER İÇİN ÖNERİLER!

TEOG Sınav zamanı yaklaştıkça çocukların stresle daha çok ders çalışmak istemesinin normal olduğunu söyleyen Aslı Kanizi, bu durumun kesinlikle engellenmesini öneriyor:

Sınavdan bir gün önce TEOG ile ilgili bir haber veya yazı görmek kaygıyı artırır. Bu sebeple algıyı olabildiğince başka yöne çekmek gerekir.

Sınavdan önceki son birkaç gün hatırlama amacıyla konular gözden geçirilebilir ancak tam anlamıyla ders çalışmak yanlıştır ve kaygıyı artıracaktır.

Sınavdan önce beslenmeye önem verilmelidir. Bu, konsantrasyonu artıracaktır.

Sınav öncesinde uyumakta zorlanan öğrenci ılık bir duş alıp rahatlamalıdır.

Sınav evrakları ve sınavda kullanılacak araç gereçler önceden hazırlanmalıdır. İki adet yumuşak uçlu kalem, silgi, kalemtıraş, su ve kağıt mendil mutlaka alınmalıdır.

Sınav sabahı iyi bir kahvaltı yapılmalı, çok şekerli ve sıvı gıdalar tüketilmemelidir.

Sınava her zamanki soru çözme stili ile başlanmalıdır. Zamanı iyi kullanmak için sorular acele okunmamalıdır. Önemli noktaların altı çizilerek zaman iyi yönetilmelidir.

Çözmekte zorlanılan sorular üzerinde vakit kaybedilmemeli, diğer sorulara geçilmelidir.

Yanlış cevaplar doğruları etkilemeyeceğinden hiçbir soru boş bırakmamalıdır.

NEFES TERAPİSİ İLE ODAKLANIN!

Nefes terapisi, öğrencinin rahatlayacağı, dikkatini tekrar sınava vereceği ve sınav öncesi ya da esnasında yaparken kimsenin dikkatini dağıtmadan uygulayabileceği bir yöntemdir:

Öncelikle oturma pozisyonunda olmayı tercih ediyoruz. Eğer sınav öncesindeyseniz yere bağdaş kurarak, sırtınıza bir yerden destek alarak oturabilirsiniz.

Uygulama sırasında zihninizde oluşturduğunuz olumsuz düşünceleri bir kenara atarak odak noktasını, mesela arzulanan okul veya konumu düşünün.

Son adımda kendinizi en gevşemiş hissettiğiniz an burnunuzdan derin nefes alın. Nefesinizi tutarak içinizden 4'e kadar sayın ve nefesinizi yavaşça ağzınızdan verin. Bunu en az 10 kez ya da kendinizi rahatlamış hissedinceye kadar yapın.

Tüm bu öneriler dikkate alındığında sınav öncesinde ya da esnasında stres ya da kaygı yaşanmasının engellenebileceğini unutmayın.

Tüm öğrencilerimize iyi bir sınav günü ve başarılar diliyoruz!

BİZE ULAŞIN