Polis Özel Harekat sınav sonuçları az önce açıklandı! - POH sınav sonuçları sorgulama

Polis Özel Harekat sınav sonuçları az önce açıklandı! - POH sınav sonuçları sorgulama

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru başlayan ve polis adaylarının heyecan içinde beklediği PÖH sınav sonuçları açıklandı. Polis Özel Harekat sınav sonuçlarına erişmek için bu başlık altında bulunan haberin detaylarını inceleyebilirsiniz. 285 kişinin başvuru yaptığı POH sonuçları aratılmaya başladı. İşte Polis Özel Harekat sınav sonuçları ve diğer tüm detaylar...

  • Eğitim
  • Perşembe 11.05.2017 11:42

Yüzbinlerce polis adayının heyecanla beklediği PÖH sınav sonuçları az önce açıklandı. Aylardır meraklı bekleyiş sona erirken adaylar Polis Özel Harekat sınav sonuçlarını öğrenmeye devam ediyor. Polis olmak isteyen adayların merakla beklediği PÖH Özel Harekat sınav sonuçları öğrenmek için aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak TC kimlik numarası ve şifre ile öğrenebilirsiniz. İşte Polis Özel Harekat sınav sonuçları...

POLİS ÖZEL HAREKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI - İŞTE PÖH SONUÇLARI 2017

İşte, Polis Akademisi'nin sonuçlara dair yaptığı duyurunnun tamamı;

"Özel Harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere 19. Dönem polis meslek eğitimi için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alınacak öğrencileri belirlemek üzere yapılan 19. Dönem POMEM Özel Harekat Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonucunda 10.000 erkek aday Polis Meslek Eğitim Merkezlerine planlanmıştır.

Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.
Tüm adaylara ilanen duyurulur."

POMEM ALIM ŞARTLARI

- Lisans mezunu olmak veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak

- 31 Aralık 2016 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak.

- 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS lisans P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

- Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için KPSS lisans P3 puan türünden en az 48 puan almış olmak.

-Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar polis memuru olarak göreve başlayacak. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar www.pa.edu.tr resmi internet sitesinden ilan edilecek.

EN DÜŞÜK POLİS MAAŞLARI NE KADAR?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmekte olan polis memurların maaşlarına bakıldığında 3 bin 942 lira maaş aldıkları görülmektedir. Bu tutar polis memurunun çalıştığı görev yeri, ailesinde ki çocuk sayısı, eşinin çalışıp çalışmadığı ve polis memurunun hizmet süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Daha fazla hizmet süresi olan polis memurları ve doğuda çalışan polis memurları daha yüksek maaş alabilmektedir.

BİZE ULAŞIN