KPSS sınav giriş yerleri açıklandı! - ÖSYM ile 2017 KPSS sınav giriş belgesi sorgulama

KPSS sınav giriş yerleri açıklandı! - ÖSYM ile 2017 KPSS sınav giriş belgesi sorgulama

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik sınavının giriş yerleri için haftalardır süren heyecanlı bekleyiş sona erdi. ÖSYM'nin resmi internet sitesinden KPSS sınav giriş yerleri bugün belli oldu. KPSS sınav giriş belgesini çıkartmak isteyen adaylar bu başlık altında bulunan bağlantıya tıklayarak ÖSYM öğrenci giriş sayfasına ulaşablirler. İşte 2017 KPSS sınav giriş yerleri...

  • Eğitim
  • Salı 16.05.2017 16:24

KPSS A Öğretmenlik Sınavı için heyecanla bekleyen adaylara ÖSYM'den beklenen açıklama bugün geldi. KPSS sınav giriş yerleri ÖSYM'nin resmi internet sitesinden erişime açıldı. Adaylar KPSS sınav giriş belgesini çıkartmaya başladı. 21 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan bu önemli sınav öncesi KPSS sınav giriş yerlerini bu başlık altından öğrenebilirsiniz. İşte tüm detaylar...

KPSS SINAV GİRİŞ YERLERİ İÇİN TIKLA - 2017

ÖSYM'DEN AÇIKLAMA

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik sınavının giriş yerleri açıklandı. Adaylar, KPSS sınav yerleri bilgisinin de yer aldığı 'sınav giriş belgesini' ÖSYM'nin 'Aday İşlemleri' sayfası üzerinden edinebiliyorlar. ÖSYM, resmi sayfası üzerinden sınav yerlerine ilişkin duyuru yayınlandı.'2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri): Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi' başlıklı duyuruda şu ifade yer alıyor;

21 Mayıs 2017 tarihinde saat 10.00'da uygulanacak olan 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu) ve 21 Mayıs 2017 tarihinde saat 14:30'da uygulanacak olan Eğitim Bilimleri Oturumu için adaylarının sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini ,T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden saat 14:30'dan itibaren edinebileceklerdir.

2017 KPSS'YE GİRECEKLER DİKKAT

KPSS sınav giriş yerlerinin açıklanmasının ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, adayların mağdur olmaması için belirlenen kurallara uyulması gerektiğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) 21 Mayıs'ta yapılacak KPSS'ye yönelik önemli bir uyarıda bulundu 09.45 kuralına ilişkin konuşan Yılmaz, "Bütün kardeşlerim hak kaybına uğramamaları için ÖSYM tarafından konulan kurallara harfiyen uymalı. Eğer ÖSYM '15 dakika önce gelin' diye açıklama yapmışsa, kendileri yarım saat önce gitmeli." dedi.

KPSS A ÖĞRETMENLİK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) 2017 ayağı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Yüz binlerce kişinin devlet memurluğu için bir yıl boyunca hazırlıklarını sürdürdüğü ve beklenti içerisine girdiği KPSS, ÖSYM'nin sınav takvimine göre şu tarihlerde gerçekleşecek;

* Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sınavı 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek. Bu sınavın başvuruları 14-27 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 16 Haziran Cuma günü açıklanacak.

* KPSS Alan Bilgisi sınavı 28 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak. Bu sınavın başvuruları 14-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 16 Haziran Cuma günü açıklanacak.

* KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 16 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın başvuruları da diğerleri gibi 14-27 Mart tarihinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar, 04 Ağustos tarihinde açıklanacak.

BİZE ULAŞIN