e okul öğrenci girişi! - Sınav sonuçları ve karne notlarını e okul VBS giriş sistemi ile öğren

Mayıs ayının sonuna gelinmesi ile birlikte okullarda sınav sonuçları ve sözlü notları belli olmaya başladı. Öğrenciler e okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile internet üzerinden sınav sonuçlarına kolaylıkla ulaşabiliyor. Bunun için tek yapmaları gereken e okul öğrenci girişi yaparak TC kimlik numaraları ve şifrelerini yazmak. e okul öğrenci girişi sayfasına bu başlık altından ulaşabilirsiniz. İşte VBS giriş sistemi...

e okul öğrenci girişi! - Sınav sonuçları ve karne notlarını e okul VBS giriş sistemi ile öğren

Haziran ayında yaz tatiline girecek olan okullar öncesi son sınavlar ve sözlü notları verilmeye başladı. Bununla beraber ise öğrenciler ve veliler internet üzerinden e okul öğrenci girişi yaparak sınav sonuçlarına bakıyor. Veli Bilgilendirme Sistemi ile kolaylıkla notlar görüntülenebiliyor. E okul öğrenci girişi yapmak için yapmanız gereken haberimizde bulunan bağlantıya tıklayarak TC kimlik numarası ve şifrenizi yazmak. İşte VBS giriş sistemi...

TEOG SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

TIKLA HEMEN ÖĞREN

E OKUL NEDEN AÇILMIYOR?

E okul öğrenci girişi ile notlarını görüntülemek isteyen öğrenciler giriş yapamıyor. ''e okul neden açılmıyor?'' sorusunun yanıtı merak konusu oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada "Sayın Velimiz; öğrencimize ait ders notları, öğrencimiz tarafından ders öğretmenlerinden öğrenilecektir'' denildi.

E OKUL BAŞARI PUANI NASIL ÖĞRENİLİR?

Bir öğrencinin yılsonu başarı puanı ise derslerinin ağırlıklı puanlarının toplamının bu derslerin haftalık ders saatlerini toplamına bölünmesi ile elde edilen bir puan olur. Eğer bir nakil işlemi sonrasında öğrenci gelmiş ise bu öğrencinin yıl sonu başarı puanı hesaplaması yapılır iken yeni oluşacak haftalık ders saati sayısının toplamı esas olarak alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplama işlemi yapılırken de bölme işlemi virgülden sonra iki basamak kadar yürütülür.

Tüm öğrenciler için sınavlar, performans çalışmaları, projeler ve çeşitli uygulamalar 100 tam puanın üzerinden değerlendirilerek notlandırılır. Bu not verme işleminden sonra öğretmenin yaptığı değerlendirme sonuçları E-Okul VBS'yedirekt olarak işlenir. Böylece de hem öğrenciler hem de veliler, öğrencinin sınavlardan, performans çalışmalarından, projelerden ve yaptığı uygulamalardan aldığı notu online olarak E-Okul VBS üzerinden görüntüleyebilir. Aynı şekilde öğrenciler yıl sonunda başarı puanlarını hesaplayacakları zaman da E-Okul VBS üzerinden tüm notlarını görme imkanına sahip olmuş olurlar.
Puan derece göre verilen değerler de bellidir. Bir öğrenci 85,00 ile 100 puan arasında bir derece almış ise bu "pekiyi" olarak değerlendirilir. Benzer şekilde 70,00 ile 84.99 puan aralığı ise "iyi" değerlendirmesine aittir. Bunun yanı sıra 60,00 ile 69,99 aralığı "orta" olarak ve 50,00 ile 59,99 aralığı ise yalnızca "geçer" olarak değerlendirilir. Fakat puan derecesi 0 ile 49,99 puan aralığında olan öğrenciler "geçmez" puan değerine sahip olurlar.,

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2017-2018 Eğitim öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü, okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıflarındaki öğrenciler eğitim ve öğretime hazırlanması, okulların açıldığı hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.

E-OKUL VBS İLE TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA İŞLEMLERİ

Özellikle bütün bir yıl çalışmış olan tüm öğrenciler yaz aylarının gelmesi ile beraber artık güzel bir tatili ve dinlenmeyi hak etmiş oluyorlar. Fakat öğrenciler bu dinlenme aşamasına geçmeden evvel içlerinin rahat etmesi ve meraklarını gidermek için bir an önce E-Okul takdir – teşekkür hesaplama işlemi yapıp sonuçlarını öğrenmek istiyorlar. Öğrenciler e-okul sisteminde bulunan takdir – teşekkür hesaplama sistemi sayesinde hangi belgeyi alacaklarını çok kolay bir şekilde öğrenebiliyorlar. Bu yüzden eski zamanlardaki gibi zorlu hesaplamalar yapmalarına çok da gerek kalmıyor. Aynı şekilde tüm öğrenciler E-Okul VBS üzerinden girmiş oldukları sınavların sonuçlarını ve aldıkları notları da kolay bir şekilde görüntüleyebiliyorlar. Okulların kapanmasına bir hayli az bir zaman kaldığı için tüm bu bilgiler artık sistemdeki yerlerini almış durumda. O nedenle tüm hesaplama işlemleri de rahatça yapılabiliyor. Bu yüzden öğrenciler tahmini olarak puan hesaplama robotu üzerinde karne notlarını girerek yıl sonunda başarılarına ve çalışmalarına karşılık olarak hangi belgeleri alacaklarını hemen öğrenebiliyorlar.
BİZE ULAŞIN