e okul ile TEOG sonuçları sorgula! - e okul sitesinden TEOG sınav sonuçlarını öğren

Mayıs ayının sonlarına yaklaşılırken okullarda son sınavlar ve sözlü notları da açıklanmaya başladı. e okul öğrenci girişi ile sınav sonuçları ve karne notlarını görüntülemek isteyen öğrenciler ise dün bir hata ile karşılaştı. Peki e okul öğrenci girişi nasıl yapılır? Veli Bilgilendirme Sistemi ile tüm bilgileri görüntülemek için haberimizi inceleyebilirsiniz. İşte e okul giriş sayfası

e okul ile TEOG sonuçları sorgula! - e okul sitesinden TEOG sınav sonuçlarını öğren
Okulların kapanmasına sayılı günler kala öğrenciler karne notlarını ve sınav sonuçlarına e okul öğrenci girişi ile ulaşabiliyordu. VBS sistemine TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giren öğrenciler geçtiğimiz günden bu yana bir hata ile karşılaşıyor. e okul neden açılmıyor? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Peki veli Bilgilendirme Sistemi e okul ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanlığı'ndan e okulda kaynaklanan hata ile ilgili açıklama geldi. İşte detaylar...

TEOG SINAV SONUÇLARI


TIKLA HEMEN ÖĞRENE OKUL NEDEN AÇILMIYOR?

Haziran ayının gelmesi ve karne zamanının yaklaşmasından dolayı e okulda yoğunluk başladı. Site zaman zaman çökerken siteye giriş yapan öğrenciler "Sunucu bağlantı hatası nedeniyle geçici olarak kapatılmıştır" uyarısı ile karşılaşıyorlar. Notlar kısmında ise "Sevgili velimiz; öğrencimize ait ders notları, öğrencimiz tarafından ders öğretmenlerinden öğrenilecektir" ifadesi yer alıyor.

E-OKUL VBS İLE TAKDİR TEŞEKKÜR NASIL HESAPLANIR?

Özellikle bütün bir yıl çalışmış olan tüm öğrenciler yaz aylarının gelmesi ile beraber artık güzel bir tatili ve dinlenmeyi hak etmiş oluyorlar. Fakat öğrenciler bu dinlenme aşamasına geçmeden evvel içlerinin rahat etmesi ve meraklarını gidermek için bir an önce E-Okul takdir – teşekkür hesaplama işlemi yapıp sonuçlarını öğrenmek istiyorlar. Öğrenciler e-okul sisteminde bulunan takdir – teşekkür hesaplama sistemi sayesinde hangi belgeyi alacaklarını çok kolay bir şekilde öğrenebiliyorlar. Bu yüzden eski zamanlardaki gibi zorlu hesaplamalar yapmalarına çok da gerek kalmıyor. Aynı şekilde tüm öğrenciler E-Okul VBS üzerinden girmiş oldukları sınavların sonuçlarını ve aldıkları notları da kolay bir şekilde görüntüleyebiliyorlar. Okulların kapanmasına bir hayli az bir zaman kaldığı için tüm bu bilgiler artık sistemdeki yerlerini almış durumda. O nedenle tüm hesaplama işlemleri de rahatça yapılabiliyor. Bu yüzden öğrenciler tahmini olarak puan hesaplama robotu üzerinde karne notlarını girerek yıl sonunda başarılarına ve çalışmalarına karşılık olarak hangi belgeleri alacaklarını hemen öğrenebiliyorlar.

E OKUL VBS'YE NASIL GİRİLİR?

Genel olarak velilerin ve öğrencilerin e-Okul'a giriş olarak tanımladıkları işlem aslen VBS'ye yani Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriştir. VBS'ye giriş yapılacak öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri, tercih sonuçları gibi verilere ulaşılabilir. Peki e-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-okul VBS girişi için ilk adımda bilgilerine erilmek istenen öğrencinin T.C kimlik ve okul numaraları ilgi alanlara girilmeli. Bunların hemen yanında yer alan güvenlik numaraları (siteye giren herkes için farklı) "Resimdeki Rakamlar" kutusuna yazıldıktan sonra "Giriş" butonuna tıklanarak VBS'ye giriş yapılabilir.

BİZE ULAŞIN