TEOG sınav sonuçları 2017 belli oldu! - MEB ve e okul adresinden TEOG sonuçlarını öğren

TEOG sınav sonuçları 2017 belli oldu! - MEB ve e okul adresinden TEOG sonuçlarını öğren

Binlerce öğrencinin aylardır heyecanla beklediği 2017 TEOG sınav sonuçları az önce açıklandı. Adaylar TEOG sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden TC kimlik numara ve şifrelerini yazarak öğrenebiliyor. e okul öğrenci girişi ile de 26-27 Nisan'da yapılan TEOG sonuçları görüntülenebiliyor. İşte e okul öğrenci girişi...

  • Eğitim
  • Çarşamba 31.05.2017 10:02

Milli Eğitim Bakanlığı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada TEOG sonuçlarının saat 10:00'da açıklanacağını belirtmişti. Binlerce öğrencinin heyecanla beklediği TEOG sonuçları az önce açıklandı. Adaylar 2017 TEOG sınav sonuçlarını e okul öğrenci girişi yaparak ve meb.gov.tr adresinden TC kimlik numarası ve şifre yazarak hemen öğrenebiliyor. İşte 26-27 Nisan'da yapılan ve heyecanla beklenen TEOG sınav sonuçları...

TEOG YEP SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? (TIKLA)

TEOG SONUÇLARI
(TIKLA ÖĞREN)

TEOG SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

TEOG sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ''Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş'' yapmaları gerekmektedir.

Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.

E OKUL İLE TEOG SONUÇLARI SORGULA! - E OKUL SİTESİNDEN TEOG SINAV SONUÇLARINI ÖĞREN

E OKUL VBS'YE NASIL GİRİLİR?

Genel olarak velilerin ve öğrencilerin e-Okul'a giriş olarak tanımladıkları işlem aslen VBS'ye yani Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriştir. VBS'ye giriş yapılacak öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri, tercih sonuçları gibi verilere ulaşılabilir. Peki e-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-okul VBS girişi için ilk adımda bilgilerine erilmek istenen öğrencinin T.C kimlik ve okul numaraları ilgi alanlara girilmeli. Bunların hemen yanında yer alan güvenlik numaraları (siteye giren herkes için farklı) "Resimdeki Rakamlar" kutusuna yazıldıktan sonra "Giriş" butonuna tıklanarak VBS'ye giriş yapılabilir.

TEOG PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

MEB'in kullanıma sunduğu TEOG Puan Hesaplama sistemi sayesinde öğrenciler, puanlarını tahmini olarak hesaplayabilirler. Bunun için aşağıdaki linkten TEOG PUAN HESAPLAMA ekranına giriş yapılması gerekiyor.

TEOG SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ

Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının Bakanlıkça yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) gün içinde ÖDSGM resmî internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecektir. Elektronik ortamda yapılan itirazların incelenebilmesi için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, "Kurumsal Tahsilât Programı" aracılığıyla 20 TL (KDV dâhil) yatırılması gerekmektedir.

BİZE ULAŞIN