e okul öğrenci girişi! - e okul VBS sistemi ile karne notları görüntüle

2016-2017 eğitim ve öğretim döneminin sona ermesine sayılı günler kaldı. Öğrenciler ve veliler e okul öğrenci girişi yaparak ders notları ve son sınav sonuçlarını görüntüleyebiliyorlar. VBS giriş sistemi ile karne notlarını öğrenmek için doğru adrestesiniz. e okul ile kolaylıkla karne notlarını internet üzerinden görüntüleyebilirsiniz. İşte e okul Veli Bilgilendirme Sistemi...

e okul öğrenci girişi! - e okul VBS sistemi ile karne notları görüntüle
Okulların kapanmasına kısa bir süre kala veliler e okul öğrenci girişi yaparak çocuklarının notlarını öğrenmeye başladı. Son yapılan sınav sonuçları ve sözlü notlarını e okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile kolaylıkla öğrenebiliyor. VBS giriş sistemi yaparak karne notlarını görüntülemek için aşağıda bulunan bağlantıya hemen tıklayabilirsiniz. İşte e okul Veli Bilgilendirme Sistemi...

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ İÇİN TIKLA

E-OKUL VBS İLE TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA İŞLEMLERİ


Özellikle bütün bir yıl çalışmış olan tüm öğrenciler yaz aylarının gelmesi ile beraber artık güzel bir tatili ve dinlenmeyi hak etmiş oluyorlar. Fakat öğrenciler bu dinlenme aşamasına geçmeden evvel içlerinin rahat etmesi ve meraklarını gidermek için bir an önce E-Okul takdir – teşekkür hesaplama işlemi yapıp sonuçlarını öğrenmek istiyorlar. Öğrenciler e-okul sisteminde bulunan takdir – teşekkür hesaplama sistemi sayesinde hangi belgeyi alacaklarını çok kolay bir şekilde öğrenebiliyorlar. Bu yüzden eski zamanlardaki gibi zorlu hesaplamalar yapmalarına çok da gerek kalmıyor. Aynı şekilde tüm öğrenciler E-Okul VBS üzerinden girmiş oldukları sınavların sonuçlarını ve aldıkları notları da kolay bir şekilde görüntüleyebiliyorlar. Okulların kapanmasına bir hayli az bir zaman kaldığı için tüm bu bilgiler artık sistemdeki yerlerini almış durumda. O nedenle tüm hesaplama işlemleri de rahatça yapılabiliyor. Bu yüzden öğrenciler tahmini olarak puan hesaplama robotu üzerinde karne notlarını girerek yıl sonunda başarılarına ve çalışmalarına karşılık olarak hangi belgeleri alacaklarını hemen öğrenebiliyorlar.

E-OKUL SİSTEMİ'NE NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM?

Yenilenen e-okul sistemi artık öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin düzenli bilgi alabileceği bir platform haline geldi. Öğrenciler hakkında bütün bilgilerin var olduğu bu sistem, eğitim alanında büyük şeffaflık sağlarken bilgilerin erişim kolaylığı açısından da işleri oldukça kolaylaştıran bir yöntem haline geldi. Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları kolayca erişim sağlanabiliyor.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2017-2018 Eğitim öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü, okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıflarındaki öğrenciler eğitim ve öğretime hazırlanması, okulların açıldığı hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.

YIL SONU NOTU NASIL AÇIKLANIR?

Öğrencinin tüm derslerden aldığı puanların aritmetik ortalaması, o derslere ait haftalık ders saati sayısı ile çarpılarak ağırlıklı yıl sonu puanları hesaplanacaktır. Bu puanların toplamının, o derslere ait haftalık ders saati toplamına bölünmesi ile de yıl sonu başarı puanı elde edilecektir. Puanlama 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerin ortak sınavlardan aldığı puanlar, 8'inci sınıf yıl sonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır.

BİZE ULAŞIN